1 Milyon İstihdam Projesi

1 Milyon İstihdam Projesi Nedir?

1 Milyon İstihdam Projesi kendisini Bilgi Teknolojileri alanında geliştirmek isteyen veya kariyer sahibi olmak isteyen kişiler için T.C Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen bir projedir.

1 Milyon İstihdam Projesinin Amacı Nedir?

  • 1 Milyon İstihdam Projesinin amacı günden güne hızla gelişen, her alanda kullanılan ve sürekli yetişmiş insan gücüne gerek duyan Bilgi Teknolojileri alanında ülkemizde yeteri kadar bulunmayan yetkin insan sayısını arttırmak.
  • Kişilerin öz geçmişlerinin dijital ortamda işverenlerin erişimine açık hale getirmek.
  • Üç yıl içerisinde Bilgi Teknolojileri alanında 1 milyon vatandaş yetiştirmek.

1 Milyon İstihdam Projesine Nasıl Kayıt Olunur ve Kayıt Olmak İçin Neler Gereklidir?

Kayıt işlemi https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/ozgecmis/kayit-ol adresi üzerinden yapılmaktadır. Kayıt yapmak için Eski Kimlik Bilgileri İle Kayıt, Yeni Kimlik Bilgileri İle Kayıt, Mavi Kart Bilgileri İle Kayıt ve Yabancı Kişi Bilgileri İle Kayıt seçenekleri sunulmaktadır. Size uygun olanı işaretleyip ileri butonuna basmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra gerekli bilgileri doldurup kayıt ol butonuna basarak kayıt işleminizi tamamlamış olursunuz. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra kayıt sırasında belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize aktivasyon e-postası iletilecektir. E-posta içerisinde yer alan Aktivasyon Link butonuna basarak aktivasyon işlemi tamamlanmış olur. Artık giriş yapıp eğitiminize başlayabilirsiniz.

1 Milyon İstihdam Projesinde Eğitim Nereden ve Nasıl Verilmektedir?

Eğitimler https://www.btkakademi.gov.tr/portal/ üzerinden online olarak verilmektedir. Eğitimlere sitedeki “Eğitim Kataloğu” butonuna tıklayarak erişebilirsiniz.

1 Milyon İstihdam Projesinde Hangi Eğitimler Bulunmakta?

1 Milyon İstihdam Projesinde Unity ile Dijital Oyun Geliştirmeye Giriş, Sıfırdan İleri Seviye Python Programlama, PHP, C#, JAVASCRIPT ve CSS gibi birçok yazılım dilinin eğitimi bulunmaktadır. Bu eğitimleri başarıyla bitirenler online olarak sertifika kazanır ve bu sertifikaları özgeçmişlerine ekleyebilirler.

Yorum yapın