100$ Altındaki En İyi Yazıcılar

Yakın zaman içerisinde bir yazıcı almayı düşünüyorsunuz. Fakat bu yazıcının kullanımının basit ve kolay olmasının yanında aynı zamanda ucuz ve kaliteli olmasıda sizin için önemliyse bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

Yazımızda geçen yazıcı modellerine 100$’ın altında bir fiyata sahip olabilirsiniz. Eğer kemerlerinizi fazla sıkmadan ve bütçenizi de aşmadan bir yazıcı satın almak istiyorsanız, bu yazıcıların uzun vade de kağıdı ve mürekkebi gibi sarf malzemelerini fazla harcama riskini de göze almak zorundasınız.

Yazımızda 100 $ gibi bir ücretin altında bir fiyata hangi modellere sahip olabileceğiniz hakkında biraz fikir edinmenizi sağlamayı amaçlıyorum. Bu fiyata, hem yazıcı,hem tarayıcı ve hemde fotokopi gibi özellikleri bir arada tutan ürünlerden bahsedeceğim. Listemizdeki yazıcılar hem lazer hem de mürekkep püskürtülmeli yazıcılardır.

Yazıcılar arasındaki genel yargıya göre, lazer yazıcılar (özellikle tek renkli modeller) bir iş ortamında metin belgelerini hızlı bir şekilde almak için kullanılır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ise grafik yada resim ağırlıklı belgeler için tavsiye edilmektedir.

EPSON STYLUS NX430

Bu modelimiz, ebatları ve özellikleri bakımından genelde öğrenciler ve küçük ofis ortamlarında tercih edilmektedir. Bu yazıcının istenmeyen özelliği çift taraflı baskı yapamıyor olması. Bu yazıcının artı özellikleri, Wi-Fi bağlantısı kurabilme, hızlı yazdırma ve smartphone lar için iprint uygulamaları ile desteklenebilmesi. Fiyatı ve Özellikleri

CANON PIXMA MG2220

Canon, Pixma MG2220 modelinin maliyetini düşük tutmak için yazıcının kasasıyla biraz oynanmış. Bu model yazıcı fotokopi,tarama,yazdırma ve fax işlemlerinizi yapmaya olanak sağlıyor. Canon firması diğer modellerinden farklı olarak bu model de garanti süresinin düşürülmesi, büyük bir LCD ekran, autoduplexer yada otomatik belge besleme gibi özellikleri koymaktan kaçınmış. Galiba ucuz olmasının nedeni de bu özelliklerin bulunmaması. Fakat performans bakımından çok iyi seviyede bir yazıcı. Okul projeleri,sunumlar ve anlık fotoğraf çıktıları için yeteri derecede işinizi görecektir.Fiyatı ve Özellikleri

HP PHOTOSMART 5510 E-ALL-IN-ONE

HP Photosmart 5510’ nin fiyatı özelliklerine göre oldukça az belirlenmiş. Çünkü aynı kategoride ki Epson Stylus NX430 modelinde olmayan çift taraflı baskı yapma ve daha büyük kağıt giriş kapasitesine sahip bir model. Yani NX430 ‘a göre daha iyi bir secenek olarak göze çarpmaktadır.Fiyatı ve Özellikleri

BROTHER HL-2270DW

Brother HL-2270DW tek renkli lazer yazıcı klasik yazıcılara alternatif sağlayan bir yazıcı modelidir. Zayıf grafik belgesi çıktısı almasına rağmen, hızlı metin baskısı , 802.11 b/g wireless bağlantısı ve fiyatının da 100$ altında olması ile bu eksikliğini dengelemektedir.

Yorum yapın