14 Şubat Sevgililer Günü İçin Hediye Fikirleri

Dünyalar kadar çok sevdiğiniz sevgiliniz için güzel ve anlamlı bir hediye mi hazırlamak istiyorsunuz? Çok sevdiğiniz birine hediye almanın zorluğunu herkes bilir. Siz de bizim yaratıcı fikirlerimizden faydalanarak kendiniz bir şeyler üretebilirsiniz. O halde buyurun özgün fikirlerimize bir göz atalım.

Hediye Önerisi 1:

Sevdiğinizle beraber dinlediğiniz müzikleri bir CD içerisinde toplayıp ona hediye edebilirsiniz. Tabi sadece bununla da kalmayın. CD’nin kapağını düzenleyen yerler mevcut. CD‘nin kapağına kendi fotoğrafınızı koyabilirsiniz. Yanına da beğendiğiniz bir şiiri ekleyebilir ve kalpler yaptırabilirsiniz. Böylelikle hiç unutulmayan ve eskimeyen bir hediye vermiş olursunuz. Eğer sesinize de güveniyorsanız CD’nin içerisine sürpriz kendi seslendirdiğiniz bir parça da ekleyebilirsiniz.

Hediye Önerisi 2:

Öncelikle küçük, renkli ve güzel bir cam şişe buluyorsunuz. Şişenin etiket tarafını kazıyarak, oraya birlikte çektirmiş olduğunuz fotoğrafı eğer yoksa sevdiğiniz kişinin fotoğrafını yapıştırıyorsunuz. Fotoğrafı yapıştırmadan önce suyla biraz eskitme çalışması da yapabilirsiniz. Bu eskitme çalışmasıyla şişeye denizden çıkma havası vermiş olacaksınız. Ardından şişenin dibine biraz deniz kumu ve çakı taşları ekleyin. Çakıl taşlarını kırmızıya boyamak güzel bir görüntü yaratır.

Daha sonra canlı olmayan küçük bir gülü de şişenin içerisine yerleştirin. Son olarak da yazdığınız bir şiiri şişenin içerisine koyun. Fakat yazdığınız şiir kağıdına bir ip geçirmeyi unutmayın. Çünkü sevgiliniz bu şiiri çıkarırken zorlanabilir. Ardından şişenin ağzını da bir mantarla kapatabilirsiniz. Güzel bir kutuyla sevgilinize bu hediyeyi verdiğinizde çok şaşırdığını ve beğeneceğini göreceksiniz. Arkasında büyük bir emek olduğunu görünce de size olan sevgisi bir kat daha artacaktır.

Hediye Önerisi 3:

Eğer gerçekten yazma beceriniz ve biraz da espri kabiliyetiniz varsa bir gazete hediyesi de çok iyi bir alternatif olabilir. Bunun için gerekli malzemeler de bir o kadar basit. 3 – 4 sayfalık bir gazete kağıdı, stickerlar, kalpler ve sizin fotoğraflarınız. Fotoğraflarınızı gazeteye yapıştırarak altlarına o gün neler yaşadıklarınızı, komik konuşmalarınızı yazabilirsiniz. Başınızdan geçen olaylara da yer verebilirsiniz. Bunları da güller, kalpler ve stickerlar ile süsleyebilirsiniz. Kısacası bu sizin aşk gazeteniz olacak ve içeriği de tamamen size kalmış.

Hediye Önerisi 4:

İlişkilerinde daha komiklikler arayanlar için bu hediye önerimiz tam uygundur. Öncelikle hemen bir kitapçıya gidiyorsunuz ve bol resimli, az yazılı bir çocuk hikayesi alıyorsunuz. (Pamuk Prenses, Uyuyan Güzel vs.) Daha sonrasında da kendi fotoğraflarınızın sadece baş kısımlarını kesiyorsunuz ve kitaptaki başkahramanların yerlerine yapıştırıyorsunuz. Böylelikle kitabın başkahramanları sizler oluyorsunuz. Kim bilir belki de sevgilinizin ayakkabısını ayak numarasıyla bulan siz olacaksınız.

Hediye Önerisi 5:

İnsanın 5 duyu organının olduğunu herkes bilir. Siz de 14 Şubat sevgililer gününde sevgilinizin tüm duyularına hitap edebilirsiniz. Öncelikle tüm duyuları için hediyeleri toplamaya başlayabilirsiniz. Öncelikle koku duyusu için parfüm, tat için güzel bir çikolata, görme duyusu için birlikte çekildiğiniz bir fotoğraf, kulak için kaydedilmiş bir şarkı ve dokunma duyusu için de güzel bir takıyı bir kutunun içerisine koyun. Her bir duyu için üzerlerine küçük notlar düşün. Örneğin; çikolatanın üzerine “Senin kadar tatlı olmasa da” yazabilirsiniz.

Hediye Önerisi 6:

Bilirsiniz ki güzel tatlar her zaman insanı mutlu eder. Siz de bu sevgililer gününde sevgilinizin hem midesini sevindirebilir hem de gönlünü alabilirsiniz. Öncelikle annenizden kurabiye yapmasını rica edin. Yaklaşık 6 – 7 tane kurabiye yetecektir. Bu kurabiyelerin içlerine küçük notlar koyun. Fakat notlar birbirinin parçası olsun. Her bir parçanın arkasında da numaraları olsun. Numaralar birleştiğinde ortaya güzel bir söz dizimi çıksın. Bu kurabiyeleri kalp şeklindeki bir kutuya koyup, sevgilinize armağan edebilirsiniz. Bu hediye önerimiz daha çok erkeğe verilen hediye çeşididir.

Hediye Önerisi 7:

Bu hediye önerimiz daha çok ilişkilerinde 1 yılı aşmış kişiler için olacak. Öncelikle kalp şeklinde bir kutu alın. İçerisine her türlü anınızı koyabilirsiniz. Birlikte gittiğiniz ilk sinema filminin DVD‘sini ve biletini, kurutulmuş gülü, ilk ağladığınız mendili, birlikte yaşadığınız komik anıları anlatan yazıları, fotoğraflarınızı, esprilerinizi kısacası aklınıza gelen ne varsa bu kutu içerisine koyabilirsiniz. Kutunun en üstüne de fotoğrafınızı kalp şeklinde kestirip yapıştırabilirsiniz. Bu hediye en anlamlı hediyelerden biri olabilir.

Hediye Önerisi 8:

“Tepeden tırnağa senin her şeyine aşığım.” cümlesini gerçek hale getirmek için bu hediye fikrimizi kullanabilirsiniz. Sizin erkek olduğunuzu düşünürsek; sevgilinizi tepeden tırnağa bir hayal edin. Daha sonra hediye kutunuzun içerisine en üstten başlayarak hediyelerinizi sıralayabilirsiniz. Baş kısmı için kolye, gövde için güzel bir kazak, alt kısım için güzel bir pantolon vs. Eğer ilişkiniz belli bir çerçeve kazandıysa hediye kutunuzun içerisine güzel bir iç çamaşırı da ekleyebilirsiniz. Kutunuzun üzerine de ilk başta verdiğimiz cümleyi yazmayı unutmayın.

Hediye Önerisi 9:

Bu önerimiz biraz pahalı olsa da çok güzel bir hediye olacaktır. Tanıdığınız bir takıcı varsa özel bir yüzük tasarlattırabilirsiniz. Özellikle yarım kalp, yarım elma tarzında yaptıracağınız iki yüzük onu çok mutlu edecektir. Böylece bir araya geldiğinizde bir bütün oluşturduğunuzu anlatan ince bir hediye olacaktır. Ona bu yüzüğü güzel bir yemek esnasında vermeniz de çok hoş olacaktır.

Hediye Önerisi 10:

Bu hediye fikrimiz ise daha çok hobilere yönelik. Eğer sevgiliniz futboldan hoşlanıyorsa ona bir futbol topu alıp her yerini aşk sözcükleriyle donatabilir ve boyayabilirsiniz veya formasına da aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Kahve içmeyi seven bir sevgiliniz varsa da ona müzikli ve üzerinde fotoğrafınızın bulunduğu bir kupa hediye edebilirsiniz. Ayrıca fotoğrafınızın basılı olduğu frambuazlı bir pastaya da hangi sevgili hayır diyebilir ki?

Tüm bu hediye fikirleri daha güzel bir sevgililer günü geçirmeniz için olsa da, asıl olan birbirinize duyduğunuz sevgi ve saygıdır. Hediyeden önce ona gözlerinizle ve sözlerinizle hitap edin. Birlikte geçireceğiniz uzun senelere…

Yorum yapın