14 Şubat Sevgililer Gününü Yalnız Geçirenler İçin Filmler

Bildiğiniz üzere 14 Şubat sevgililer günü geldi ve bir çok kişi sevgilisiyle vakit geçirmekte. Peki, yalnız kalanlar ne yapacak? Sevgililer gününü yalnız geçiren siz değerli okurlarımızın yalnızlığını giderecek birbirinden ilginç filmleri listeledik.

Cargo – Imdb 6,3

2017 yılında film sektörüne çıkan Avustralya yapımı olan film konusuyla izleyicileri kendisine çekmeye hala devam etmekte. Filmin yönetmenleri Ben Howling ve Yolanda Ramke. Oyuncuları ise Martin Freeman, Caren Pistorius ve Anthony Hayes.

Kısaca özet;

Korkunç bir salgınla ile baş başa kalan Andy, kendisini ve ailesini bu salgına karşı korumaya çalışır. Ancak Andy, eşinin acılar içerisinde zombiye dönüşmesini izler. Zombi dönüşen eşinin kendisi ısırmasıyla 48 saati kalır ve Andy’nin Rosie adlı bir bebeği vardır. Bebeği için 48 saat boyunca ona yuva aramaya çalışır ve Rosie’yi 48 saat içinde dönüşeceği yaratıktan korumaktadır..

Ilk Arınma Gecesi – Imdb5,2

2018 yılında sinema sektörüne çıkan film ilk serisiyle büyük ilgi gördü ve devamı filmleri çekildi. ABD yapımı olan filmin yönetmeni Gerard McMurray. Oyuncuları ise Y’lan Noel, Joivan Wade ve Lex Scott Davis.

Kısaca özet;

Amerika hükümeti yılda bir kez her suçu serbest ilan eder. Amerika’nın amacı ise suç oranını düşürmektir. Ancak insanlar bu durumdan zevk almaya başlar. 12 saat boyunca yaşanan kargaşa ve gerilim sabah gün doğumuna kadar devam eder.

Extraction – Imdb 6,7

2020’de vizyona çıkan ABD yapımı filmin yönetmeni Sam Hargrave. Filmin ünlü Oyuncular ise Chris Hemsworth, Randeep Hooda ve Rudhraksh Jaiswal.

Kısaca özet;

Hintli bir işadamının oğlu tehlikeli adamlar tarafından kaçırılır. Kaçırılan Hintli çocuk dünyanın en ücra köşesine kaçırılır ve onu sadece bir kişi kurtarabilir. Babasının kiraladığı kurtarıcı olan Tyler Rake çocuğu kurtarmak için ölümü bile göze alır.

Interstellar – Imdb 8,6

Yıldız Arası (Interstellar) 2014 yılında ünlü yönetmek Christopher Nolan tarafında çekilmiştir. Bilim kurgu filmleri arasında en iyisi olarak gösterilen ABD yapımı filmin oyuncuları ise Matthew McConaughe, Jessica Chastain ve Anne Hathaway.

Kısaca özet;

Dünya toz bulutuyla kaplı ve yiyecek kıtlığı sorunuyla karşı karşıyadır. Dünyanın kurtarıcısı olacak Cooper, iki çocuğuyla birlikte geniş mısır tarlasında çiftlik yaparak geçinmektedir. Cooper, iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmak için çabalamaktadır. Onlarla birlikte yaşayan Büyükbaba Donald torunlarına göz kulak olmaya çalışıyor fakat 10 yaşında olan Murph mükemmel bir zekaya sahiptir. Cooper ise geçmişinde bırakmış olduğu bilim insanı kariyerini özlemektedir ve Cooper’in karşısına beklenmedik bir teklifle çıka gelirler. Bu teklif Dünya’nın ve ailesinin güvenliği için bu teklif kabul etmesi gerekiyordu fakat Cooper kızı Murph babasının gitmesini asla istemiyordu..

Indiana Jones Ve Kristal Kafatası Krallığı – Imdb 6,1

14 Şubat Sevgililer gününde yalnızlığınızı unutturacak en iyi film diyebiliriz. 2008 yılında çıkan ABD yapımı olan filmin yönetmeni Steven Spielberg. Oyuncular ise Harrison Ford, Karen Allen ve Cate Blanchett.

Kısaca özeti;

Sovyet ajanları Profesör Henry Jones’u izlemektedirler. Genç adamın, yaşlı ve bir bunak olan meslektaşı Oxley’den şifreli bir mesaj getirdiğine tanık olurlar. Yetenekli Irina Spalko’nun öncülüğünde iletmektedir. Sovyetler ajanları Jones ve genç adam Mutt’un peşlerine takılmıştırlar. Oxley’in şifresi sayesinde kuvarstan yapılma efsanevi kafatası bulan Jones, kafatasını yasal olarak ait olduğu yere götürebilirse her şey yoluna girecektir. Fakat Irina, efsanevi kafatasını ele geçirirse, Batıyı tehlike altında bırakabilecek bir güce sahip olacaktır.

Yorum yapın