1600 Kalorilik Diyet Listesi

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Kadınların vazgeçilmeyen kilo problemi hiçbir zaman bitmeyen bir durum halindedir. Oysa aslında kilo vermek zannedilenin tam aksine oldukça kolaydır.

Hızlı kilo vermek kilo almaya istinaden oldukça zordur. Çünkü düzensiz yapılan her diyet sonucu hüsranla biter. Özellikle tekrar verdiğiniz kiloları fazlasıyla almanız kaçınılmaz bir durumdur. Bunların oluşmaması için düzenli bir diyet programına ihtiyacınız var. Öncelikle gün içerisinde almanız gereken kaloriyi belirlemek gerekiyor. Bunun için en ideal 1600 kalorilik diyet listesi tam anlamıyla sizi zamana yayarak zayıflatabiliyor.

Öncelikle sabır ve azim bu işin püf noktasıdır. Bir iki gün denedikten sonra ben zayıflayamıyorum diyerek karamsarlıklar sizleri yolunuzdan döndürür.

1600 Kalorilik Diyet Listesi

Size vereceğimiz 1600 kalorilik diyetle kaç kilo verilir sorusuna cevap verirsek eğer 10 gün içerisinde devamlı olarak yaptığınız zaman 2 kilo verebiliyorsunuz. Bu diyeti mümkün olduğunca düzenli olarak yapmanız sizlere büyük fayda sağlayacaktır. İstenmeyen kilolardan kurtulmanız ise an meselesi haline gelecektir.

Sabah öğünleri özellikle çay veya kahve tüketecekseniz şekersiz için. Bir salatalık, domates ve küçük bir dilim yağsız peynir ile kepek ekmeği ideal bir kahvaltıdır.

  • Ara öğünlerini asla atlamayın muhakkak bir kâse yoğurt yiyin.
  • Öğle arasında yağsız tavukgöğsü ve salata en ideal öğündür.
  • Akşam yemeğini en geç 6.00’da yapın. Sebze yemeği ağırlıklı olsun. Bir adet meyve ve bir kaşık pilav…

Diyet Kuralları

1600 kalorilik diyetsizlere istediğiniz kiloya ulaşmak konusunda yardımcı olur. Fakat bilmeniz gereken birkaç temel kural vardır. Sizlere verdiğimiz diyet listesini siz kendiniz gününüze göre ayarlamalısınız. Her gün elbette aynı yemeği tüketemezsiniz. Fakat ana hatları artık biliyorsunuz.

Diyetlerin en temel kuralı bol su tüketmek ve yeşil çay içmektir. Spor yapabilme imkânınız varsa muhakkak her gün düzenli olarak yarım saat yürüyün. Bazılarımızın hiç vakti olmaz spor yapmaya o zaman bol bol hareket edebilecek alanlar yaratın kendinize… Sadece kararlı olarak sevdiğiniz yemeklerden fedakârlık etmelisiniz. Sonuçları mükemmel olduğunda asla vazgeçmeyeceksiniz. Tatlı yerine bir dilim bitter çikolata oldukça doğru seçim olacaktır. Unutmayın hiçbir kilo kalıcı değildir.

Yorum yapın