20 Yaş Challenge (Meydan Okuma) Akımı Nedir?

20 Yaş Challenge (Meydan Okuma) Akımı Nedir? Tüm dünyada popüler olan sosyal medya uygulaması İnstagram’da yapılan akımlar ve challenge adı verilen meydan okuma paylaşımları, gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Son zamanlarda ortaya çıkan ve İnstagram’da da bir anda popüler olan 20 yaş challange nedir sorusu sıklıkla aranan sorular arasında yer alıyor. 20 yaş challange akımına uyan sosyal medya kullanıcıları, 20’li yaşlardaki fotoğraflarını paylaşmaya devam ediyorlar. Herhangi bir fotoğraf kısıtlaması olmaksızın tüm fotoğraflar, özgür bir şekilde paylaşılıyor. Bunun yanı sıra, akıma farklı bir konseptte uyum sağlayan ve gençlik ya da küçüklük fotoğrafı yerine, 20 yıl içerisinde değişen bir şey paylaşan kişi sayısı da oldukça fazla.

20 Yaş Challenge Akımında Amaç Nedir?

Bir kişi tarafından başlatılan ve diğer bireylerin de uyduğu, genellikle bir amaca yönelik olarak ya da bir şeye destek olmak amacıyla başlatılan challenge akımlarını tekrarlayan ve çok seven kişiler olduğu gibi, onları saçma bulan ve yapmayan kişiler de mevcut. 20 yaş challange ile paylaşılan fotoğraflar komik olduğu gibi, sosyal medya takipçilerinin de kişilerin önceki hallerini görmelerini sağlıyor. Birçok kişinin gençlik fotoğraflarını paylaştığı challange ile, paylaşılan tüm fotoğraflar, 20 yaş challenge adlı etiket girilerek görülebiliyor.

Sosyal medya fenomenleri ve birçok ünlü isimler de bu challenge ile fotoğraflarını ve 20’li yaşlara ait videolarını paylaşıyorlar. Bir anda çok hızlı bir şekilde yayılan challange ile, paylaşılan fotoğrafların ve videoların kötü amaçlı olarak kullanılıp kullanılmaması da merak edilenler arasında. Yaşlılar gençlik fotoğraflarını, gençler ise çocukluk fotoğraflarını paylaşarak fotoğraf üzerine 20 yaş challenge etiketi ekliyorlar. Daha küçük İnstagram kullanıcıları ise, şimdiki hallerini paylaşarak, işin farklı şekillere dönüşmesini sağlıyorlar.

Yorum yapın