2021 Yılı Tasarımı İle Karışınızda Peugeot 308

Birçok sene boyunca aynı tasarımı ile piyasada bulunan Peugeot 308 yeni yılla birlikte yeni bir tasarım ile karışımıza çıkacağını biliyorduk ve merakla bekliyorduk. Edinilen yeni bilgiler doğrultusunda casus fotoğraflar sayesinde yenilenen tasarımı piyasada merak uyandırdı.

Aracın yeni tasarımında aslan dişi olacak tabir edilen aslan dişi far sistemi ile birlikte üç boyutlu olarak nitelendirdiğimiz bir ızgara sistemine sahip. Peugeot markasının yenilenen amblemini ise bu araçta görmekteyiz. Oldukça agresif ve spor bir görünüme kavuşan Peugeot 308 modelinin bir an önce piyasaya girmesini merakla beklemekteyiz.

Çıkan resimlerde aracın arka kısmının çoğunun örtülü olması sebebi ile pek bir bilgi sahibi olamamakla birlikte çift egzoz sisteminin olması aracın sportif GT Line paketine sahip olarak düşünebiliriz.

Bilindiği üzere önceden Peugeot markasının 1960 yılındaki amblemine döneceklerini belirten şirket bu seferde üzerine 308 rozeti ekleyerek çarpıcı bir etkiye sahip olmuş.

Eğer şirketin önceden yapılan açıklamalarına bakarsak yeni bir elektrikli 308 modeli ile karşımıza çıkabileceklerinin sinyalini verdiler. Bu kadar bilginin sızması ile tanıtımı erkene alıp bir kaç hafta içerisinde gerçekleşebileceğini düşünüyoruz.

Yorum yapın