4.000 TL ve Altı En İyi Xiaomi Telefonlar

Xiaomi, gün geçtikçe göz önüne gelen ve global piyasada kendini ispatlamış bir markadır. Bu nedenle özellikle telefon modellerine yönelik yoğun ilgi devam etmektedir. Özellikle fiyat performans ürünleri olarak göze çarpan Xiaomi marka cep telefonları, Türk kullanıcıların da radarındadır. İyi performansı uygun fiyatlara satın olmak isteyen tüketicilerin ilk duraklarından birisidir.

Xiaomi her ne kadar fiyat performans ürünü olsa da tabi ki yeni çıkan modelleri biraz pahalı olabilmektedir. Yine de en yeni modelleri dahi, diğer global markalar ile kıyaslandığında epey ucuza gelmektedir. Bu yazımızda size 4.000 TL ve altı en iyi Xiaomi telefonlarından birkaç tanesini listeledik.

1.Xiaomi Mi 10 Lite

Xiaomi Mi 10 Lite, 4.000 TL ve altı en iyi Xiaomi telefonlarında bahsedeceğimiz ilk modeldir. 128 GB dahili hafıza ve 6 GB RAM’in bulunduğu bu model, diğer birçok Xiaomi modeli gibi kamerasıyla ön plana çıkmaktadır. Arkasında 4 kamera desteği ile 48 MP görüntü kalitesine erişebilmektedir. Ayrıca 6,4 inç ekran büyüklüğüyle şık bir görünüme sahiptir. 8 çekirdekli işlemcisi sayesinde birçok işlemi bir arada yapabileceğiniz Mi 10 Lite, hızıyla da size kolaylık sağlayacaktır.

2.Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi MIX 2, 5,99 inç ekranı ile Mi 10 Lite’e göre daha küçük bir boyuta sahiptir. Görünüşü şık ve kullanımı rahattır. 128 GB dahili depolama ve 6 GB RAM bulunduran Mi MIX 2, %80,79 ekran/gövde oranına sahiptir. Onu diğer Xiaomi modellerinden ayıran kamerasıdır. Birçok Xiaomi modeline göre düşük kamera çözünürlüğüne ve tek arka kameraya sahip bu model, kameradan oluşan açığı hızıyla kapatmaktadır. Özellikle şarj ömrü ve hızlı şarj özelliğiyle uzun süreli kullanım ihtiyacı olan tüketicilerin tercihidir.

3. Xiaomi Mi 9T

Xiaomi Mi 9T, bir üst modeline göre daha uygun fiyatlı olmasına rağmen performans olarak hemen hemen aynıdır. Mi 10 Lit’in belli farklarının yanında Xiaomi Mi 9T de 128 GB dahili depolamaya sahiptir. 6 GB RAM’e sahip bu model, 6,39 inç ekranı ile dikkat çekmektedir.

4.Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Xiaomi markasının Redmi modelleri, özellikle kamerası ile Türkiye piyasasında oldukça ilgi gören ürünlerdendir. Birçok kişinin tercih ettiği Redmi modelleri, fiyat performans açısından da tatmin edicidir. Xiaomi Redmi Note 9 Pro, 64 MP kamera çözünürlüğü ile farklı bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Fotoğraf ve video ile ilgilenen kişilerin günümüzde Redmi modellerini, mevcut kameralarına ikame ettikleri görülmektedir.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro, büyük ekranı ile de göze çarpmaktadır. 6,67 inç ekran boyutuna sahip olan Redmi Note 9 Pro, %84,27 ekran/gövde oranına sahiptir. 8 çekirdek işlemcisi ile CPU yüklenmesini minimuma indirmeye çalışan bu model, 5020 mAh batarya kapasitesi ile de dikkat çekmektedir.

5. Xiaomi Mi A2

4.000 TL ve altı en iyi Xiaomi telefonlar listemizin son sırasında; Xiaomi Mi A2. Bu model listedeki diğer modellerin aksine 64 GB dahili hafıza ve 6 GB RAM’e sahiptir. Listenin en uygun ürünü olan Xiaomi Mi A2, 5,99 inç ekran boyutuna sahiptir. 12 MP kamera çözünürlüğü ile fotoğraf ve video konusunda çok iddialı bir telefon değildir.

Fakat 8 çekirdek işlemcisi ve 2.2 Ghz CPU frekansı ile hız konusunda diğer modellerle birlikte iddialı telefonlardan birisidir. Uygun fiyat ile iyi performans arayan kullanıcıların tercih ettiği modellerden birisidir. 3010 mAh batarya kapasitesi tam anlamıyla yeterli olmasa da, kısa süreli kullanımlarda yüksek performans alınması mümkündür.

Yorum yapın