4.2.2 Jelly Bean Yeni Özellikler

Merakla Beklenen Yeni Jelly Bean 4.2.2

İlk sürümünden bu yana sürekli kendini geliştiren ve günümüzde işletim sistemleri içerisinde en kullanışlı sistemlerden biri olan android sistemin son sürümü 4.2.2 jelly bean yeni özellikleri ile artık çok daha kullanışlı bir hale getirilmiş.

İlk olarak Google nexus cihazlarında kullanılma kararı alınan bu işletim sistemi için söylenebilecek temel birkaç özellik bulunmaktadır.Bu özellikler önceki sürümünden çok farklı ve yenilikçidir. Yeni sürümün en önemli özelliği ekran geçişlerinin 70 FPS hızında olmasıdır. Bir diğer yeni özellik ise önceki sürümlerde büyük sorun olan bluetooth ses çıkışının düzeltilmiş olmasıdır.

Daha önce play storeden indirilen oyun veya uygulamalar için kalan yüzdelik belirtilmiyordu. Yeni sürümde bu da düzeltilmiş. Bir diğer özellik ise uygulamalara kısa yoldan hızlı ulaşma imkanının getirilmiş olmasıdır. Yine önceki sürümlerde sorun çıkaran USB hata ayıklama modu düzeltilmiş.

Zaten yeterince hızlı olan android işletim sistemi 4.2.2 jelly bean güncellemesi ile daha da hızlı bir hale getirilmiş. Ayrıca uyarı zil sesi tonları da değiştirilmiş ve farklı tonlamalar getirilmiş.

Özellikleri
BAM kontrol paneli
Paranoid ayaları
XPosed Framework
Geliştirilmiş güç düğmeleri ve widgetlar

CM Seçenekleri
CM tema seçiçi
HoloBAM değiştirici
Özel uygulama düzenleri ve renkleri

Daha Hassas ve Geliştirme
Arayüz ve geçişler için geliştirmeler
Daha iyi performans
Daha hızlı ve gelişmiş
Batarya dostu

Media ve Kamera
Bravia Engine v2
AOSP kamera
HDR yazılım
Media geliştirmesi

Arayüz
Orjinal grafikler
Fazlasıyla özelliştirme
Orjinal ikonlar
Özel düzen

Ses Geliştirmeleri
Sony XLoud kütüphanesi
DSP Manager
Apollo müzik çalar
Özel zilsesleri

Yorum yapın