5 Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

5 kilo vermek isteyenler için çeşitli şok diyetler var. Bu diyetlere tamamen sadık kalınırsa bir hafta süren 5 kilo verme süreci hızla tamamlanır. Doktora danışmadan yapılan bu tür diyetlerle verilen kiloların kolayca geri alınması da söz konusudur. Bu nedenle 5 Kilo Vermek isteyenlerin öncelikle metabolizmalarını tanımak ve hangi tür yiyeceklerle şişmanladıklarını ortaya çıkarmaları gerekir.

Kısa sürede 5 kilo zayıflamanın püf noktalarını merak edenler bu yazımızı okumaya devam edebilirler. Çünkü bu yazımızda sizlere önereceğimiz öneriler sonuçları kesin olarak alınmış ve son derece yararlı önerilerdir. Kısa sürede 5 kilo vermek için öncelikle yediklerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Ister 3 kilo vermek isteyin ister 30 kilo vermek isteyin her şey sizin yediklerinize bağlı olarak değişmektedir.

Çünkü vücudumuz hiçbir hareket ve egzersiz yapmasanız da enerji harcamak zorundadır, vücudumuz enerjisini almak için ilk olarak karbonhidrat yakıtını kullanmaktadır. Zaten yağ yapıcı Besin kaynakları da karbonhidratlardır.

Fazla karbonhidrat aldığınızda vücudumuz bunları harcamaz ve yağ olarak depolar, bu yağlar zamanla birikerek bel etrafımızda simitler oluşturur. Çirkin bir görüntüye neden olur. Ayrıca bel çevresinin yağlanması demek karaciğerin de yağlanması demektir. Herhangi bir belirti göstermeyen ağrıya neden olmayan karaciğer yağlanması uzun süreçte Kronik bir hastalık olan şeker hastalığına neden olur.

Şeker hastalığı da damar sertliğine ve dolayısıyla damar tıkanıklığına kadar gidebilir. Bu da kalp krizi ve ölüm demektir. Bu nedenle fazla kilolarımızdan derhal kurtulmak için irademizi ortaya koymamız gerekiyor. Sağlıklı yaşamanın tek yolu sağlıklı ve düzenli beslenmektir. Doğal olmayan fast food yiyecekler şeker ürünleri un Mamulleri hemen şişmanlamamıza neden olmaktadır. Zayıflamak ve kilo vermek isteyenler mutlaka bu besin kaynaklarını terk etmek zorundadırlar. Ayrıca doymuş yağ oranı yüksek olan trans yağlarla yapılan yiyecekleri tamamen kesmek de gerekiyor. Vücudumuzda depolanmış yağları harcamaya yarayan leptin hormonunun devreye girmesi için akşam yemeklerinin En geç saat 20 de yenmesi uygun olabilir. Akşam yemeklerinden sonra hiçbir şey yememek gerekiyor. Kısa sürede 5 kilo zayıflamak çok zor bir uygulama değildir, hayatınızdan bu ürünleri çıkartırsanız ve hafif bir egzersizle destek verirseniz çok kısa süre içerisinde bünyenize bağlı olarak ve tabii metabolizmanıza bağlı olarak 15 gün ila 20 gün içerisinde 5 kilogram verebilirsiniz.

Yorum yapın