ABD’de 4.9 Milyon Kişiyi Etkileyen Büyük Güvenlik Açığı!

Günlük hayatta sürekli kullandığımız internet. Bazen tam anlamıyla baş ağrısı olabiliyor. Yanlış bi adım attığınızda tüm bilgilerinizin açığa cıktığı bu ortamda cidden dikkatli olunmalı.ABD de bu yanlış adımı daha önce atmış ve yaklaşık 5 milyon kişinin kişisel tüm verileri ele geçirildi.

Günümüzde neredeyse her işlemi internet üzerinden gercekleştiriyoruz.Bankalarla ilgili işlerimiz alıs veris gibi birçok işi bu ortam üzerinden kolaylıkla gerçekleştire biliyoruz.İnternetin bize ciddi anlamda yardımcı olduğu kadar bir okadarda zararı var.

İnternetin bize Sağladığı güvenlik sonucunda bazı şeylerden de vazgecmemiz veya göz yummamız gerekiyor.İnternet üzerinde yaptığımız herşey 3 kişi tarafından takip edilme ihtimali bulunduruyor hatta takip ediliyor desek pekte yalan olmaz sanırım?

Peki 4.9 Milyon İnsanın Kisisel Bilgilerine Ne Oldu?

ABD’de “DoorDash” isim yemek sitesi güvenlik bir güvenlik acığının kurbanı oldu.Platformun kullanıcıları,bir süredir belirli güvenlik acıklıklarından şikayetçiydi.Şirketin son acıklamasına göre 4.9 milyon kişinin kişisel bilgilerinin açığa çıktığını belirtti.

Açığa çıkan bilgiler arasında “E-posta,Adres,Sipariş Geçmişleri,Telefon Numaraları”Gibi birçok bilgilerin bulunduğunu söyledi.

DoorDash,açıklamasında kendini şöyle savundu bu açık 3. Taraflar tarafından ortaya cıktığını,sorunun kendilerince kaynaklanmadığını söyledi.Ancak bu acığa çıkan bilgileri kurtarmadığı için hala büyük bir sorun var.

Yorum yapın