Adet Düzensizliği İçin Şifalı Bitkiler Neler?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Eğer adet süreniz 6 günden daha fazla sürüyor ve kanama durumu olması gerektiğinden fazla görülüyor ise , adet düzensizliği durumu ile karşı karşıyasanız demektir.

Bu tür durumlar ile karşı karşıya kaldığınız zamanlarda kısa zaman zarfı içinde doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Dilerseniz adet düzensizliğini gideren doğal yöntemlerden de yararlanabilirsiniz.

Adet Düzensizliği İçin Çobançantası Otu:

Adet düzensizliğini geri plana almak isteyenlerdenseniz çobançantası otunu deneyebilirsiniz. Kanama durumunun fazla olması durumunda kullanıma alabileceğiniz bu otu su aracılığı ile kaynatmalısınız. Adet düzensizliği yaşayan kimselerin kullanıma aldığı bir diğer bitki türü ise hayıt meyvesidir. Hayıt meyvesi aynı zaman da stres ve üzüntü durumlarına da birebirdir.

Adet Düzensizliği İçin Çörekotu

Adet düzensizliğini gidermek isteyenlerdenseniz çörekotu tüketebilirsiniz. Hormon dengelerinin kurulmasına yardımcı olan çörek otunu tüketmeden önce iyice öğütmeniz gerekmektedir. Dövülme işleminin ardından hazırladığınız çörekotlarını su aracılığı ile tüketebilirsiniz. Çörekotu aç karın ile de yenilebilmektedir.

Adet Düzensizliği İçin Çobançantası Otu:

Adet düzensizliği problemine birebir olan çobançantası otu en çok tecih edilenler arasında yer almaktadır. Çobançantası otunu su aracılığı le kaynatarak tüketime almalısınız. Her gün bir bardak çobançantası suyu tüketetek adet düzensizliği sorununu giderebilirsiniz. Çobançantası otu ile hazırlayacağınız karışıma dilerseniz bal da ilave edebilirsiniz.

Adet Düzensizliği İçin Hayıt Meyvesi

Hazır ilaç yöntemine göre kullanılması gereken hayıt meyvesi adet düzensizliği problemi için birebirdir.

Adet Düzensizliği İçin Özel Kür Tarifi:

  • Baldırkara otu
  • Civan perçemi
  • Mine çiçeği
  • Menekşe kökü çiçeği
  • Adaçayı

Adet düzensizliğine iyi gelen özel kür tarifi için önerilen tüm malzemeleri geniş bir tencerenin içerisine alalım ve içerisine su ilave edelim. Hazırladığımız karışımı su aracılığı ile kaynatalım. Elde ettiğimiz karışımı 10 dakiak boyunca kaynattıktan sonra ağzı kapalı cam bir kavonoza alalım. Bu özel kür tarifini haftada 3 defa olmak üzere tüketebilirsiniz. Eğer sizler de kısa zaman da adet düzensizliği problemine elveda demek isteyenlerdenseniz özel kür tariflerinden yararlanabilir ya da birbirinden farklı bitkileri tüketebilirsiniz. Adet düzensizliği problemine elveda demenin zamanı…

Yorum yapın