Adolf Hitler ve Yahudi Soykırımı Gerçeği

2. Dünya Savaşı’nı başlatan kişilerden birisi olan Hitler günümüz insanları tarafından hala daha konuşulmakta. Peki konuşulmasının asıl sebebi neydi? Çoğu insan “Yahudi Soykırımı” diyor. Bir diğer ismiyle Holokost denilen bu olayda yaklaşık 6 milyon Yahudi’nin canına son verildi. Bu olanların asıl sorumlusu Hitler olduğu belirtilmekte. Peki bu milyonlarca insanı Hitler neden öldürdü? Birçok söylem olmasına rağmen Hitler’in kendi yazdığı kitabı Kavgam (Main Kampf) eserinde tüm Yahudilerin, Alman ekonomisine darbe vurduğunu söylüyor. Savaşta tam ihtiyaç olduğu zamanda hepsinin kaybolduğunu anlatıyor. Bunların üzerine savaşı Yahudiler yüzünden kaybettiğini ima ediyor. Bir başka söylentiye göre ise Yahudi olan doktorlar yüzünden bu soykırımı yapmış olması. Annesinin hastalığını iyileştirmeye çalışan doktor Yahudi’ydi.

Uzun araştırmalar sonucu çok daha farklı şeyler olduğunu fark eden araştırmacılar, bu soykırımın gerçekleşmesinde gizli güçlerin etkili olduğu, hatta Siyonizm’i temsil eden kişilerle anlaştığı düşünülüyor. Fakat bu konuları daha iyi anlayabilmeniz için o döneme kadar gerilememiz gerek.

Hitler’in Almanya’nın Baş Saflarına İlerlemesi: 2. Dünya Savaşı’nın yaklaşık 15 yıl kadar öncesine gidelim. Almanya, bildiğiniz üzere 1. Dünya Savaşı’nda Osmanlı ile ittifaktı ama Almanya’nın yer aldığı kısım yenildiğinde, bu savaştan en büyük zararı alan taraf Almanya’ydı. Yaklaşık olarak 132 milyar altın para tazminat ödemiştir. Bunların yanı sıra asker sayısı 100.000 sınırlarına kadar indirilmiştir. En kötüsü ise Alsas Loren Bölgesi’nin kaybetmesi sonucunda ekonomisi adeta iflas edecek durumdaydı. Bütün bunlar olurken İmparator 2. Wielhelm ülkeden kaçmıştır. Almanya psikolojisi yerle bir olmuştur. Tam bu sırada Hitler ortaya çıkar ve sürekli Versay Antlaşması’nı asla tanımayacağını söyler. Nasyonel Sosyalist Alman İşçi Partisi sadece 4 senede ülke siyasetinde muhteşem bir güç haline gelmiştir ve 1924 senesinde mecliste 32 adet milletvekili bulundurmaktadır.

1924’ten Sonrasında Filistin: Almanya’da bu olaylar geçerken Filistin’de neler oldu? Filistin bu zamanlara kadar, Yahudilerin yerleşebileceği yer olarak Dünya Siyonist Örgütü’müm tek hayaliydi. Zamanında çok fazla para harcayıp bu bölgeden topraklar alındı. Osmanlı son bulunca bu örgüt daha da aktif olarak çalışmalara devam etti. Fakat asıl sorun sadece toprak yeterli değildi. Toprakların Yahudi yerleşkesi olması için normal olarak Yahudilerin gelip yerleşmesi gerekiyordu. Fakat ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın ancak 85.000 Yahudi getirtilebilmişti. Bunun sebebi ise Yahudiler Avrupa’da üst seviye yaşamalarıydı. Hitler ise bu sırada milliyetçilik kavramını yayıyor ve Almanların gururlarını okşuyordu. Ancak kendisi de biliyordu ki paraya ihtiyacı vardı. Eğer para yoksa iktidar da yoktu.

Hitler’i Ekonomik Bakımdan Kim Destekledi: İşte asıl kafa karışıklığı bu bölümde başlıyor. Hitler’i destekleyenler çoğunlukla Yahudilerden oluşmaktadır. Almanya’da sanayi alanında kral olan Krupp, Thysen, Kirdoff ve Rotchilds Aileleri ve Rockefeller Ailesi Hitler’e mali açıdan oldukça fazla destek olmuştur. Ekonomik bakımdan destek alan Hitler, o dönemin cumhurbaşkanı tarafından iktidara getirilmiştir. Hitler için artık her şey çok basit olacaktı. Çünkü önünde hiçbir engel yoktu. Şimdi yeni hayat sahaları oluşturması gerekiyordu. Yani seçimden önce yardımları olan Yahudilere tekrar ihtiyaç duyuyordu. Yahudiler Hitler’i yalnız bırakmadı ve petrol ve kurşun alanında oldukça fazla yardım almıştır.

Şimdi asıl soru neden Yahudiler bunları yapmışken Hitler bu soykırımı gerçekleştirdi? İşte bu soru araştırmacıların sürekli aklında kalmıştır.

Yorum yapın