Adonis Kası Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Adonis kası yapmak için bir sürü egzersiz vardır. Bunlardan en önemlisi asılarak ayaklarınızı çaprak bir şekilde çekip çok küçük bir dip hareketi ile adonis kası bölgesini germektir. Veya herhangi bir el hareketi yapılırken küçük dönüşler yapmaktır.

Kol gergin iken bacakları yavaş yavaş yukarı doğru kaldırarak ve nefesimizi vererek adonis bölgesini içimize çekeriz. Diyaframdan nefesimizi içeri vererek bacaklarımızı havaya kaldıraraı adonis bölgesimi iktirdiğimiz zaman bu bölgemiz çalışcaktır. Amaç yavaş ve etkili bir hareket yapmaktır.

Bacaklar yukarıya çaprazlama çıktıktan sonra hafif şekilde iktirin. Bunu sağ ve sol olacak şekilde yapın. Adonis nasıl yapılır dediğimiz zaman bu çok zordur. Aynı şeyi sehpanın üzerine yatıp da yapabilirsiniz. Önemli olan adonis bölgemizi çalıştırmaktır. Burada bütün basınç tamimiyle karın bölgesine gelmiş olmaktadır. Zorlu bir egzersizdir. Başlangıçta 10-12 arası yapılmalıdır, sonrasında ise yapılabildiği kadar yapılır, zararı yoktur.

Adonis kası vücudun sağ ve sol bölgelerinde bulunur ve aşağı kasıklara doğru birleşen kastır. Erkeklerde ve bayanlarda bulunur. Adonis kası herkeste vardır. Genetik yapıya göre kiminde daha fazla veya daha az bulunur. Adonis kası nın belirmesi için üzerindeki yağ tabakasının gitmesi gerekir. Ne kadar çok yağ olursa o kadar çok görünmez. Adonis kası nın gözükmesi için yağların erimesi gerekir.

Yorum yapın