Adsense Gelirlerini Arttırma Yolları

Herkes reklam yerleri, reklam bölgeleri önemlidir diyor elbette önemli bir etkendir fakat sitenin iç yapısı ile alakalı farklı konularda mevcut.

Reklamların sıklığı

Sayfa içerisinde menülerin olduğu yerde reklamların olması yararsızdır. Özellikle içeriği karışık wp tabanlı sitelerde içerik alanına yoğunlaşmanızı tavsiye ederim. Çok fazla reklamın can sıkıcı olacağı muhakkaktır fakat sitenizin takipçilerinin %90′ından fazlası arama motorlarından organik gelen ziyaretçilerse bunun çok fazla bir önemi yok.

Reklam formatı

Reklam formatında elbette boyutun, durduğu yere uygunluğunun yararı göz ardı edilemez. Fakat atlanan birşeyler var. Örneğin reklamların fontları, yazılarının kalınlık gibi ayarları. Özellikle kırmızı renkli başlıkların çok dikkat çekici olduğunu belirtmem gerekiyor.

Adsense reklamlarının konuları’nı çok kazandıran reklamlara çevirmek

Aslında sayfa içeriğine yakın reklamlar daha çok tık alır. Fakat sitenin genel olarak hitap ettiği alanda çok kazandıran reklamları çıkarmak için şöyle bir önerim var; display:none ile değil overflow:hidden ile gizlenmiş alanlar oluşturmalısınız. Bu alanlar içerisinde reklamların çıkmasını istediğiniz konuların ana kelimelerini yazabilirsiniz. Bu kelimeleri keşfetmek sizi tecrübenize kalacak..

Yorum yapın