Adsenseden Para Kazanma

Öncelikle internetten sürekli ve tehlikesiz para kazanmak isteyenler için önerim İngilizce öğrenin. İngilizce bilerek Google Adsense’den Türkçe sitelerden kazandığınızın çok daha fazlasını kazanırsınız

Adsenseden para kazanmak

Emin olun ki sitenizin görünüşü bu işe yeni ve sermayesiz başlayan biriyseniz çokta aşırı bir anlam ifade etmiyor. Tabi darma duman bir sitede de kimse durmak istemez bunuda göz ardı etmemenizi öneririm. Başta belirttiğim gibi temiz, özgün ve dikkatle yazılmış bir içerik her zaman daha etkilidir fakat adsense gerilla adını verdiğim bu yöntemlede para kazanmak sizin elinizde.

Uzun lafın kısası Adsense’den para kazanıyorsanız ve bu size yetmiyorsa Adsense’den daha fazla para kazanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Yöntemin genel mantığından bahsedelim önce..

Bildiğiniz gibi İngilizce web siteleri Google Adsense’den daha yüksek getiri sağlamaktadır. Fakat İngilizcemiz bir makale yazacak kadar iyi değil. Bu durumda ne yapacağız?

Elbette İngilizce öğrenerek temiz içerikli düzenli ve sadık kullanıcıları olan bir web sitesine sahip olmanızı öneririm evvela. Fakat bu süreç içerisinde şöyle bir yöntemdende yararlanabilirsiniz;
Belli bir İngilizce anahtar kelimeye yoğunlaşarak Google’da İngilizce içerikli web siteleri açacağız. Bu anahtar kelimelere göre içerikler toplayıp rewrite programları ve ya Google translate’i kullanarak yazılarımızı özgünleştirebiliriz. Bunun ardından düzgün bir yerleşimle Google reklamlarını yerleştirip siteye belli bir süre sonra ziyaretçi ve link satın alarak ivme kazandırmaya başlayabilirsiniz.

Bu metodla 1 ay sonra haftalık 5-10$ arası bir web sitesinden kazanabilirsiniz. Peki 100 web sitesinden? İşte bundan çok kazanmanın sırrı çok emek sarfetmekte ve titizlik göstermekte gizli.

Şimdi başlayalım;

Çok Kazandıran Google Adsense Kelimelerini Bulun

Kelimemizi seçerken bir ana kelime ile yola çıkabilir. Bu ana kelimenin Google’da daha fazla para kazandırması ve rekabet oranı az olan bir kelime olmasına gayret etmek gerekir. Tabi rekabetten tamamen kaçmayın cesur olmalısınız..

Kelime seçimi yaparken Google Anahtar Kelime Aracı‘nı kullanabilirsiniz. Bu aracı kullanırken arama kutucuklarının altında “Gelişmiş Seçenekler” yazısını tıklayın. Dil ve lokasyon olarak “Tüm Ülkeler” ve “Tüm Diller“i seçin. Daha sonra arama kutucuğuna arama oranlarını karşılaştırmak istediğiniz ve Google amcanın iyi para vereceğini düşündüğünüz kelimeleri yazıp aratınız.

Ben Google Adsense‘in iyi getirdiğini düşündüğüm bir kaç ana kelimeyi sizinle paylaşayım;
Health, Insurance, Hotel, Travel, Credit, Loans..

Bu kelimeleri Google Anahtar Kelime Aracında sorgulayarak bazı aranma oranı yüksek kelime gruplarına ulaşabilir ve buralarda İngilizce içerikli bloglarınızla rekabet edebilirsiniz.

Blog Kurulumu, Hosting Ayarlamaları

İlla ki WordPress Bu mantıkta çalışan Google Adsense’ye yönelik ufak siteler için tereddütsüz WordPress kurulumu yapmalısınız.

Gerekli WordPress Eklentileri : All in One SEO Pack, AdSense Now, WP Auto Tagger, Google XML Sitemaps,

Bu eklentileri kurmanızı ve kullanmanızı kesinlikle öneririm.

Tema seçiminde en güzel WordPress Temalarının bulunduğu http://www.wordpress.org/ sitesini tavsiye ederim.

Kalıcı bağlantılardan blog URL ayarınızıda /%postname%.html şeklinde düzelttiniz mi genel olarak Google’a yönelik Blog ayarlarını bitirmiş oluyorsunuz.

Genel Kurallar

  • Öncelikle her zaman belirttiğimiz reklam yerleşimi ve blogların sadece belirli bir kesime hitap etmesi önemli bir koşuldur.
  • Seçtiğiniz tasarımda da banner’ı vs. kullanıcının ilgili alanı olan anahtar kelimeye yönelik bir şekilde düzenlemeniz önemlidir.
  • Sahte ve yanlış bilgilerle dolu içerikler eklememelisiniz.
  • Yazıları tekrar yazım için çevireceksiniz fakat çok aşırı hatalı bir görüntü oluşmamış olduğuna dikkat etmelisiniz.
  • Siteye giren kullanıcıların yorumlarınıda ki sorularına cevap vermelisiniz.
  • İngilizce içeriklerle uğraşacağımız için hosting’in Avrupa ve ya Amerika lokasyonlu olması gerekmektedir.

Adsense Reklam Dizilimi

Google Reklamlarının Dizilimi

Kısa ve öz şekilde yüzde yedi tık oranı ile çok iyi bir reklam dizilimi yapmış olan ehow sitesine dikkat etmeniz yeterli. Rahatça sitenin yapısına göre nasıl dizilimler çıkartmanın daha mantıklı olduğunu göreceksiniz. Biraz mantık yürüterek kullanıcının sitede nereler nasıl dikkatini çekecek, neylerle ilgilenecek düşünürseniz buna göre Reklam alanlarını dengelersiniz.

Siteniz Için Içerik Bulmak Ve Içerikleri Özgünleştirmek

Esas konumuza geldik.

Kısa vadede çözüm sunacak bir yöntem Google Translate ile yazılarınızı özgünleştirmektir. Bu yöntemin hiç iyi olmadığını ve uzun vadede size yarar sağlamayacağını fakat ilk etapta işinize yarayacağını belirtmemde fayda var. Google Translate’e girerek bulduğunuz kelimeye ilişkin makaleyi Almanca’ya ve ya İspanyolca’ya çevirin. Diğer dilleride seçebilirsiniz ben sadece İngilizce’ye biraz daha yakın dilleri seçmenizi öneriyorum. Bunun ardından tekrar geri İngilizce’ye çevirin. Artık yazınız özgün!

Bu yöntemle bir miktar para kazanmaya başladıktan sonra tavsiyem sıfırdan makale yazdırmak ve ya yabancı forumlarda internette içerik rewrite edecek kişilerle tanışmanız. Tabi İngilizcenizide biraz geliştirdikten sonra. En kötü ihtimal rewrite programları satın alabilirsiniz. Bu bile iyi bir ihtimaldir çünkü 77$ fiyatla çok güçlü bir araç elde edebilirsiniz.

Önemli : Makalelerle ilgili söylemem gereken son şey yeni açtığınız bir site için günde 5-10 içeriği birbirinden uzak saatlerde girmenizdir. Yani uyumadığınız günü 10’a ayırırsınız 10 makale girecekseniz. Bu saatlerde daha önceden topladığınız ve rewrite ettiğiniz makaleleri teker teker yayına atarsınız. Siteden az buçu kazanmaya başladıktan sonra bu makaleleri günlük 2-3’e indirmenizi tavsiye ederim. Fakat en az 1 makale dahi muhakkak hergün atmanız gerekmektedir bunuda unutmayın.

Yorum yapın