Ağız Kokusunu Önlemek Artık Çok Kolay

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Ağız kokusu kabusunuz olmasın! Ağız kokusu ağızdaki bakteriler sayesinde ortaya çıkar günlük hayatta işyerinde, evde veya her hangi bir mekanda olsun bizi olumsuz etkiler.

Bulunduğumuz toplumdaki kişiler bizi rencide etmemek için ağzın kokuyor demezler fakat kaçamak hareketleri de gözden kaçmaz. Sorun bizden kaynaklandığı için kimseyi suçlayamayız ağız kokusunu önlemek için birden fazla yöntem var.

Size vereceğim bu öneriler sayesinde kötü ağız kokusundan artık kurtulacak ve insanlarla diyalog ederken kaçınmanıza gerek kalmayacak ancak koku her hangi bir hastalıktan kaynaklanıyorsa kesinlikle başvurmanız gereken yer doktorunuzdur.

Kokunun nedeni çok örneğin dişlerinizden biri çürümüşse ağız kokusuna yol açar be siz değerli okurlarıma düzenli olarak dişlerinizi fırçalamanızı tavsiye ederim bunu uzmanlarda tavsiye etmektedir oluşabilecek düş çürüklerini de ortadan kaldırmış olursunuz.

Gelelim ağız kokusu nasıl önlenir sorusuna yemek yedikten sonra anason çiğneyin anason çiğnemeniz hem sindirime iyi gelecektir hem de ağız kokusunu önleyecektir. Başka yöntemlerde saymak da fayda var mesela kakule, dereotu, rezene, karanfil çiğneyebilir ve maydanoz da yiye bilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise tarçın çubuğu ısırmaktır tarçın çubuğu ısırdığınızda kokuyu giderir ayrıca ağızdaki bakterileri de öldürür.

Karanfilin anti bakteriyel özelliği olduğu için kokuyu hemen giderecektir. Bu saydığım doğal yöntemler sayesinde bu sorunda ortadan kalkmış olacak. Bitti mi hayır bitmedi birde sizlere hazırlanışı çok basit ev yapımı ağız spreyi nasıl yapılır tarifini vereceğim.

  • 3 bardak kaynayan su
  • 3 çay kaşığı taze nane yaprağı
  • 2 çay kaşığı kişniş 1 çay kaşığı anason tohumu

Bu malzemeleri karıştırın ve kullanın tamamen doğal olması bizim için avantajdır.

Yorum yapın