Air Control Oyun Incelemesi

Boş vakitlerinizde oynayabileceğiniz bir oyun arıyorsanız sizi sıkıntıdan bir nebze olsun uzak tutacak ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız bir oyundan bahsetmek istiyorum. Air Control sahip olduğunuz bir havalimanına iniş yapmak isteyen uçakları havada kontrol ederek kazaya sebebiyet vermeden onları piste indirmenizi sağlayan bir oyun.

Fakat her hava taşıtının rengi farklı olabiliyor. Acil iniş isteyen uçaklar kırmızı renkli olmakla beraber havada biraz hızlı hareket ediyorlar. Çok geçmeden kırmızı uçakların inebileceği piste havadaki kırmızı uçakları indirmeniz gerekiyor. Çizeceğiniz rota diğer uçakları etkilememeli. Aksi halde havada bir çarpışma meydana gelebiliyor ve oyun sona eriyor.

İnternete bağlanma ihtiyacı duymayan sıkıldığınızda can sıkıntınızı giderecek bu oyunu fazla oynamanızda aslında sakıncalı. Çünkü bazı durumlarda havada o kadar fazla araç oluyor ki onları kontrol ederek yere indirmeniz imkânsız bir hal alabiliyor. Bunlardan en zorları ise helikopterler. Çünkü yavaş hareket ediyorlar ve çıktıkları zaman arka arkaya çıkıyorlar.

Mavi renkli uçaklarda helikopterden az daha canlı hareket hızına sahip. Havadaki kargaşayı önleyerek yüksek puanlar kazanabilirsiniz.

Yorum yapın