Air Manager Oyun İncelemesi

Android işletim sisteminde online olarak oynayabileceğiniz havayolu simülasyon ve strateji oyunudur. Air Manager çok oyunculu bir oyun olup, kendi isminiz ile bir havayolu firması kurarak satın aldığınız uçaklar ile dünyadaki havaalanı bulunan şehirler arası havayolu taşımacılığı yapmanıza olanak sağlar. Bilindik birçok uçak markası da oyundaki yerini çoktan almış.

Her bütçeye göre uçakların olması da devamlılık sağlamış. Oyunda yakıt fiyatları her yarım saatte bir yenilenmekte. Dinamik bir fiyat politikası barındıran yakıt sistemi ucuz iken depolarınızı doldurarak gün boyu kullanabilirsiniz. Şirket hisse fiyatlarınızı da yeni seferler açarak ve yeni yatırımlar yaparak arttırmanız mümkün.

Yazı tabanlı bir oyun olmasına rağmen Google Play Store’da bulunan en gerçekçi havayolu işletme oyunu diyebiliriz. Türkiye sınırları içerisinde ya da yurtdışı seferler düzenleyerek firmanızın popülaritesini arttırmanızda pekâlâ mümkün. Yeni uçak aldığınızda uçağa kod vererek gerçek firmaların uyguladığı sistemi uygulayabilirsiniz. Sefer oluşturma bölümünde ise dilerseniz oyun uçağınızın mesafesine göre sefer oluşturabilir. Ya da kendiniz gidiş dönüş yerini belirleyebilirsiniz. Birbirleri ile alakalı şehirler seçmeniz uçaklarınızın dolu gitmesini sağlar.

Gerçek hayatta olduğu gibi şehirlerarası etkileşimde önemlidir. Firma kalitenizi arttırmak ve daha çok yolcu toplamak için reklam bütçenizi de iyi ayarlamalısınız. Uçakların arızaları giderilmiş ve sefere hazır olduklarından emin iseniz seferi başlatırsınız. Gerçek zamanlama oyunda uygulanmaktadır. Uçağın varış saati neredeyse birebir sağlanmaktadır. Aradaki mesafeye göre uçağın hızı ile orantılı bir hesaplama yapan sistem iniş kalkışı da bu hesaba dâhil etmektedir.

Uçaklarınızda yolcuların yolculuk boyunca yeme içme hizmeti alması da ekstra ücrete dahil. Catering bölümünde bulunan bir firma ile anlaşarak anlaşma süresince yolcuların yiyecekleri yemekleri belirleyebilirsiniz. Havayolu firması oyunu olmakla beraber ayrıca finansal bir oyun gözüyle de bakabiliriz Air Manager’a. Firmalar arası hisse senedi alışverişi, holdingleşme gibi finansal kavramlarla da oyun esnasında tanışabilirsiniz.

Yorum yapın