Airport City Free 2 Fly Incelemesi

Havalimanı bir şehri tüm dünyaya bağlayan yapıdır. Airport City isimli oyunda mobil ortamda diğer oyuncularla bir rekabet içerisine girebileceğiniz, daha önce gitmediğiniz fakat hep hayalini kurduğunuz şehirlere seferler düzenleyebileceğiniz, ziyaret ettiğiniz şehirlerde yıldız puanları kazanarak bir sonraki ziyaretleri daha kısa sürede tamamlayabileceğiniz bir oyun.

Hangarlar, pistler derken bir anda kendinizi koskoca bir havalimanını yönetirken bulacağınızdan eminim çünkü bende böyle oldu. Oyuna başlayalı çok uzun zaman olmasa da bir anda kendimi diğer oyuncularla yarışır halde buldum. Her hafta düzenlenen sefer yarışmalarında dünya üzerinde oyununda içerisinde bulunan eşsiz şehirlere düzenleyeceğiniz seferler ile diğer oyuncular ile yarışabiliyorsunuz.

Kim daha fazla sefer yaparsa o ilk sıraya yerleşiyor ve daha hızlı uçakları almak için gerekli altın ve gümüş jetonları kazanıyor. Ayrıca para ve tecrübe puanı ödülü de gerçekten işinize çok yarayacak. Havalimanı çevresinde bir şehirde inşa etme olanağı tanıyan Airport City, şehirden yolcu toplamanızı ve ziyarette bulunan yolcuların ihtiyaçlarını giderdiği işletmeler kurmanızı da sağlıyor. Buradan kazandığınız paralar ile havayolu filonuza yeni uçaklar satın alıp daha uzun mesafe uçuşlar yapmanız, itibarınızı arttıracaktır.

Facebook üzerinden de oynanabilen Airport City’de, bina geliştirmeleri hediyeler ile sağlanıyor. Sadece para yatırıp binayı tamamlayamazsınız. Oyun her saat 4 adet oyuncuyu eklemenize izin veriyor. Bu oyuncular dünyanın herhangi bir yerinden oynayan oyuncular olarak karşımıza çıkıyor. Dilerseniz 1 oyun parası ile bu zamanı sıfırlayabilir ve tekrar 4 adet oyuncuyu arkadaş listenize ekleyebilirsiniz. Fakat ekleme işlemi tamamlandığında hemen arkadaşınız olmuyorlar. Öncelikle onlarında sizi onaylaması gerekiyor. Arkadaşlık sistemi oyunda bu anlamda önem arz ediyor. Onların şehirlerine girerek ihtiyacınız olan yolcu, yakıt ya da para toplayarak gelişimize yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca oyundaki bina inşa sistemi klasik Facebook oyunları düzeyinde. Yardımlaşmalı olarak karşımıza çıkan bu düzende arkadaşlarınızdan bazı materyallerin temininde yardımda isteyebilirsiniz. Ya da oyun parası ile bu ürünleri direk olarak satın alabilirsiniz. Tüm bunları yapmak size mantıksız geliyorsa üzülmeyin oyun bir imkân daha sağlamış biz oyunculara. Her şehrin barındırdığı materyaller var. O şehirlere seferler düzenleyerek o materyalleri kazanma şansımız bulunuyor. Örneğin bir klimaya ihtiyaç duyuyorsak Mısıra sefer düzenlememiz gerekiyor.

Sizin uçaklarınızdan farklı olarak oyun sürekli sizin havalimanına iniş isteyen uçaklar gösteriyor. Bu uçakları havalimanınıza kabul ederek bazı toplama görevi eşyaları kazanabilirsiniz. Toplama görevi eşyaları ile görevi tamamladığınızda para ve tecrübe puanı kazanacaksınız. Oyunda para gerçekten zor kazanılıyor. Geliştirme ve bina ücretleri de oldukça yüksek o nedenle toplama görevleri sizin yardımınıza koşacak.

Yorum yapın