Akıllı Telefonlara Windows 10

Akıllı telefon işine tam olarak giriş yapan Windows firması yeni bir sürüm çıkarma hazırlıklarına girerken kullanıcılarına bu yeni sürüm hakkında bilgiler verdi. Windows 10 adını alacak bu yeni sürümde 10080 yapı numarasına sahip yeni bir beta sürüm büyük gelişmelerle dikkat çekiyor.

Lumia Icon, Lumia 930, Lumia 640 ve 640XL modellerinde kullanılması beklenirken Windows 10 Htc’ninde içinde bulunacak.

Bu yeni güncellemede ilk olarak en büyük gelişme market bölümünde yaşanıyor. Daha fazla uygulamanın bulunması için yeni bir market yapısı oluşturuldu. Bu market yapısında dizi, film, video, oyun ve uygulamalar tıpkı Google Play Store ve App Store marketleri gibi bir arada olacak. Yani bir video indirmek için ayrı bir siteye bir resim indirmek için ayrı bir siteye ya da uygulamaya girmek yerine sadece bir market uygulaması üzerinden bütün ihtiyaçlar karşılanacak. Bu da biz kullanıcılara daha kolay bir kullanım fırsatı sunacak. İlk ve en büyük gelişme olarak market uygulamasını gösterebiliriz.

Market uygulamasından sonra telefonun donanım özelliklerine bağlı olarak daha iyi yazılımlar geliştirilerek video ve fotoğraf çekiminde kullanılan uygulamalar değiştirildi. Bu da daha iyi bir görüntü kalitesi anlamına geliyor. Sadece görüntü ile sınırlı kalınmayıp ses olayında da aynı şekilde güncelleme yapılarak daha güzel bir ses tonu elde edildi.

Diğer işletim sistemlerinde sadece IOS işletim sistemi hem telefon, hem tablet hem de bilgisayarda aynı işletim sistemini kullanmaktaydı. Tam olarak aynı olmasa da tabanda aynı tür kodları bulundurduklarından dolayı veri aktarımı olayları daha basit oluyor. Aynı şekilde bu yolu izleyen Microsoft Windows 10’da hem telefon hem de bilgisayarda aynı sistemi kullanacağından dolayı daha seri bir kullanım olacak. Tekrar tekrar Windows 10 işletim sisteminin ilk olarak bilgisayarlara geleceği Windows yetkileri tarafından belirtildi.

Yorum yapın