Akıllı Telefonunuzun Aşırı Isınmasını Engellemek İçin Öneriler

Akıllı telefonlar internette yoğun kullanıldığı için doğal olarak telefonunuzda ısınmalar görülmektedir. Gerek oyun oynarken gerek internette gezinirken telefon çok ısınır. Telefon fazla ısınırsa ne olur tabi ki ömrü kısalır. Yeni aldığım akıllı telefon çok ısınmadan dolayı bozuldu dokunmatiğindeki harfler basmamaya başladı ve servise gönderdim bir üst modelini yolladılar garantisi bitmiş olsaydı çöp olacaktı. Oyun oynarken cihaz ısınmaya başladığında oyunu kapatın. İnternette dolaşırken cihaz aşırı ısınmadan gezinmeyi bırakın. Arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Akıllı telefonunuzu günde bir kere kapatıp açın. İnternette gezinmiyor ve oyunda oynamıyorsanız interneti kapalı tutunuz.

Telefon boştayken uygulamalar çalışır interneti de kullanır kapatırsanız kotanızda bitmez. Ekran ışığını otomatik veya kısık kullanın çok açık olası gözlerinizi bozabilir. Sizlere tavsiyem fazla oyun oynamayın oyun şarjı su gibi bitiriyor ve telefonu çok ısınmasına neden oluyor.

  • Fazla oyun oynamaktan kaçının
  • İnterneti devamlı açık bırakmayın işiniz bitince kapatın
  • Her uygulamayı yüklemeyin yani telefonunuzu uygulama çöplüğüne dönüştürmeyiniz
  • Yapılan büyük hatalardan biri şarjınız bitmeden telefonu şarja takmayın
  • Tel boştayken uygulamaları kapalı tutunuz

Bu önerilere dikkat ederseniz pilin ömrü uzayacaktır şunu belirtmek isterim yazılım güncellemesi yaptığınızda telefona reset attığınızda bir haftaya kadar batarya kendine gelecektir.

Yorum yapın