Akıllı Ve Tuşsuz Klavye Airtype

Günümüzde tabletler oldukça yaygın olarak kullanılan bir teknolojik ürün olsa da iş hayatında sunumlar hazırlarken yanınızda bir klavye olmadan işlem yapmak oldukça zor olmakta. Bu nedenle kullanıcılar ultrabook gibi ürünlere yönelmekteler ki tablete ek olarak bir klavye taşımak ise gerçekten can sıkıcı bir durum. Tabletin hafifliği yerine diğer seçenekleri kullanmak ise teknolojiden tam anlamıyla yararlanamadığımız anlamını taşımakta.

AirType ise bu durumu değiştirecek bir ürün geliştirmekte, klavyesiz klavye olarak tanımlayabileceğimiz bu ürün 2 adet bileklikten ibaret, bileklere geçirilen bu yeni klavye elinizin altında herhangi bir tuş veya fiziksel klavye olmamasına rağmen tabletlerde klavye işlemi görebilecek. AirType tarafından geliştirilen bu ürünün diğer bir özelliği ise, kullanım süresi her geçen gün arttığında ürün, kullanıcının daha yazımını denetleyerek hafızasını arttırarak kullanımı daha da kolaylaştırmak için kendini geliştirecek, kullanıcının kullanım şekillerini hafızasına kaydedecek, yani bir nevi akıllı klavye olarak ta tanımlanabilir.

AirType resmi sitesinde ürün bulunmamakta, fakat ürünün logosu ile ürünün gelişmekte ve üzerinde çalışılan bir ürün olduğunu söylemek mümkün, bir tanıtım videosu ile bileklikler internet ortamına düşmüş durumda. Resmi olarak sitede bulunmadığından dolayı herhangi bir çıkış tarihi ve satış fiyatı vermek mümkün değil. Ancak bu tür bir klavye geliştirildiğinde iş ve genel hayat oldukça kolaylaşacak diyebiliriz, kişiye özel ve sürekli olarak kendini geliştiren bir klavyeyi kim istemez ki?

Yorum yapın