Allık Sürmenin Püf Noktaları

Makyajın vazgeçilmezlerinden olan ürünlerden biri de allık uygulamasıdır. Allık makyajda yüzümüze renk katmak için birebir üründür.

Hasta iken solgun yüzümüzü allık ile renklendiririz. Bu açıdan makyajda allık uygulaması yapmak oldukça önemlidir. Fakat allık nasıl sürülmelidir? Hangi aşamalar ile uygulanmalıdır? Hangi cilt için hangi allık kullanılmalıdır? Bunlar çoğu kadının aklına takılan sorulardan sadece birkaç tanesidir.

Şimdi gelin bunlara bir göz atalım. Allık nasıl sürülmelidir sorusu ile başlayabiliriz. Allık yüzümüzde öne çıkarmak istediğimiz kısımlara sürülür. Elmacık kemikleri gibi. Mükemmel sonuçlar için allığı elmacık kemiklerimizin yan kısımlarına ve üstüne hafifçe uygulayıp sonra bir kez daha elmacık kemiklerimizin üzerine sürmeliyiz.

Eğer toz allık kullanıyorsanız çok kalın olmayan bir fırça seçmelisiniz. Allığınızı fondoten ve pudra uygulaması yaptıktan sonra uygulamalısınız. Yada makyajınızda her şeyi bitirdikten sonra makyajınızı allık uygulaması ile tamamlayabilirsiniz.

Eğer ki kuru bir cildiniz vr ise krem allık kullanmamanızı öneririz. Çünkü kuru bir cilt krem allığı direkt olarak emer ve allığınızın hiçbir faydası olmaz. Bundan dolayı kuru cilt tipleri krem allık kullanmamalıdırlar. Peki hangi renklerini kullanmalıyız?

Beyaz bir teniniz var ise mat pembe, şeftali gibi renk tonlu allıklar kullanabilirsiniz. Buğday tenli bayanlar ise sadece ve sadece kırmızı allık kullanmalıdırlar.

Bronz tenli bayanlar, bronz allık kullanmalı çünkü bronza bronz mükemmel uyum sağlayacaktır. Peki ya hangi allıkları kimler kullanmalı. Krem ya da likit allık kullanıyorsanız yüzünüze fırça uygulaması yerine sünger uygulaması yapmalısınız.

Eğer ki top allık ya da toz allık uygulaması yapacaksınız fırça darbesinden yararlanmalısınız. Allık fırçasına bir miktar allık aldıktan sonra fazlalığın gitmesi için üfleyerek uygulama yapabilirsiniz. Eğlenceli makyajlar!

Yorum yapın