Altın Alyans Nedir?

Altın, geçmişten bugüne insanların en çok tercih ettiği ziynet eşyaları arasında olmuştur. Altın, hem maddi, hem de manevi değerleri bir arada taşıyabilen yegâne madenlerdendir. Gerektiğinde oldukça iyi bir yatırım aracı olabilirken, gerektiğinde de manevi değeri yüksek bir hediye yahut gönül alma aracı olarak da kullanılabilir.

Altın usta ellerde bin bir çeşit takıya, bin bir çeşit hale bürünebilir, ancak biri var ki iki insanın bağlılığının, bir olmasının sembolüdür. Ve o takı Alyans.

Alyans bir nevi eş olmanın temsilcisidir. Birbirine eş iki yüzüğün, birbirini seven iki insanın parmağında, onları art niyetli gözlerden koruyan kalkan misali takılması, sonsuza dek sürecek birliktelik sözünün simgesidir.

Her ne kadar gümüş alyanslar da kullanımda olsa da alyans denildiğinde ilk akla gelen, altın alyanslardır. Alyanslar, eski mısırdan beri kullanılmaktadır o devirlerde bitki saplarından yapılan alyanslar parmaklara takılıyordu. Alyansın sol elin 4. Parmağına takılmasının sebebi ise, kalbe giden aşk damarının, bu parmaktan geçtiğine dair olan inançtır. Evliliği başka herhangi bir takı ile değil de, alyans ile belgeleyerek alyansın, eş olmanın simgesi sayılmasının bir diğer nedeni de yüzüğün, yuvarlak olması ve yuvarlağın sonsuzluğu temsil ediyor olmasıdır.

Alyans evli çiftler için oldukça kutsal sayılır. Evlilikte, bütün çiftler için çok önemli olan alyansın, yıllar boyu kullanılması hemen herkesin temennisidir. Bu bağlamda yıllar boyu modası geçmeyecek ve hatırası ilk günkü kadar taze kalacak yüzükler için Thales Pırlanta online satış mağazasını ziyaret edebilir ve geniş alyans modellerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Yorum yapın