Alzheimer Riskini Azaltan 5 Öneri

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Alzheimer hastalığından korunmak için şimdiden önlemlerinizi alabilirsiniz. Bu önlemleri hayatınızın bir noktasına yerleştirdiğinizde hem daha sağlıklı bir vücut için çaba sarf eder hem de Alzheimer gibi hastalıklardan korunmak için önleminizi alabilirsiniz.

Öncelikle insanlar için egzersiz çok önemli bir değerdir. Egzersiz vücudumuzdaki organların daha iyi performansa sahip olmasını sağlar. Bu durumda Alzheimer hastalığına karşı alınabilecek en önemli etkenlerden biridir.

Beslenmek her zaman en önemli unsurdur. Kızartılmış ürünler, fast food ürünleri, hazır gıdalar gibi zararlı besinlerden ne kadar uzak durursak o kadar bizim için yararlı. Diğer taraftan sebze, tavuk, balık ürünleri, tam tahıl, fasulye gibi ürünlerin tüketilmesi daha iyi bir vücut için önemli.

Okumak, kütüphaneye gitmek, bulmaca çözmek, ezber yapmak gibi zihinsel aktiviteler de Alzheimer hastalığına karşı alınacak önlemler arasında.

Sigara ve alkol her şeyde olduğu gibi Alzheimer hastalığının oluşmasında da etken olarak karşımıza çıkmakta.

İnsan her zaman öğrenmeye açık olmalıdır. Bu nedenle yeni yetiler kazanmak, kendini geliştirmek, farklı alanlara ilgi duyarak araştırmalar yapmakta bu konuda etkili olan yöntemler arasındadır.

Yorum yapın