Amazon, Koronavirüs Talebini Karşılamak İçin 100.000 Yeni İşçi İşe Almak İstiyor

Amazon Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yeni koronavirüs pandemisinin bir sonucu olarak gönderilerin artan taleplerini karşılamak için 100.000 yeni depo ve dağıtım çalışanı tutmayı planlıyor. Ayrıca, bu pozisyonlarda çalışan işçilerin saatlik ücretini Nisan ayına kadar ABD’de 2 dolar daha artıracak.

Kendilerini koronavirüs salgından korumak için daha fazla Amerikalı kapalı kaldıkça, – Amazon gibi ticari mağazalar yiyecek ve ev gereçleri satın alıyor. Cuma günü Amazon, müşterilere Başbakan sevkiyatlarında gecikmeler yaşayabileceklerini ve şirketin çok rağbet gören bazı ev zımbalarında stok kalmadığını söyledi.

“Talepte önemli bir artış görüyoruz”

“Topluluklar, özellikle yaşlılar ve altta yatan sağlık sorunları olan diğerleri için sosyal mesafeyi uygularken, kapınıza öncelikli bir öğe almak hayati önem taşımaktadır. Talepte önemli bir artış görüyoruz, bu da işgücü ihtiyaçlarımızın yılın bu zamanı için eşi görülmemiş olduğu anlamına geliyor “dedi. Amazon’un dünya çapındaki operasyonlardan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Dave Clark Pazartesi günkü bir blog yazısında söyledi.

Birçok virüs yayıldıkça kısıtlamaların artması. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri ve Dünya Sağlık Örgütü gibi kuruluşlardan yetkililer, insanlara kendilerini hastalıktan korumak için kapalı alanlarda ve büyük insan gruplarından uzak durmalarını tavsiye etti. New York ve Ohio gibi devletler, tehdidi azaltmak için binlerce insanı işsiz bırakıp önümüzdeki birkaç hafta maaş bordrosu yapmak için barlar, restoranlar ve sinema salonları gibi yüksek trafik alan işletmeleri kapattılar.

Amazon Clark, bu insanları depolarına getirmek istediğini söyledi. “Bu insanların işler normale dönene ve geçmiş işverenleri geri getirene kadar onları takımlarımızda karşıladığımızı bilmelerini istiyoruz.”

Yorum yapın