Ambulansa Neden Yol Vermeliyiz?

Duyarlı her insan ambulansı görünce yolunu açmalı hiç bir şekilde mani olmamalıdır. Evet trafikte ambulansa niçin yol verilmelidir? Sorumuzun cevabı aslında çok basit ambulans durumu kritik bir an önce müdahale edilmesi gereken durumu acil hasta taşır saniyelerin dahi çok önemi vardır bir saniye bile değerlidir hastaya ne kadar erken müdahale edilirse hastanın kurtulma şansı o kadar çok.

Ambulans hayat kurtarır sizlere bir menkıbe anlatacağım adamın biri trafikte araç kullanırken hemen arkasında ambulansın sirenini duyduğu halde aracı park edip markete girmiş ve çıkışta ambulansa 2 dakikadan ne olacak diye serzenişte bulunmuş ve yolu açmış ambulans hastaneye gitmiş adam evine varmış bakmış çocuğuna araba çarpmış hemen hastaneye gitmiş doktor çocuğunuz 2 dakika erken gelseydi hayatı kurtulurdu demiş adam biraz düşünmüş kafasını yerlere vurmuş.

Kızdığı ambulans o adamın çocuğunu taşıyormuş. Yani anlayacağımız ambulans da kim olursa olsun sanki bizim canımızı taşıyormuş gibi düşünüp ambulansı beklemeden daha yaklaşmadan yol vereceğiz. Unutmayın erken müdahale hayat kurtarır.

Yorum yapın