AMD’nin Yeni Freesync Katmanları Ekran Performansını Garanti Eder

NVIDIA’nın CES 2019’da yaptığı gibi, AMD adaptif kare teknolojisini 20’ye yeniden markalaştırıyor. tüketicilerin farklı FreeSync ekranlarının neler yapabileceğini bilmesi için. Başlamak için şirket, FreeSync Premium adlı yeni bir katman sunuyor. Bu sertifikaya sahip monitörler, 1080p’de en az 120Hz yenileme hızını koruyabilir. Ayrıca, PC’niz monitörünüzün yenileme hızında veya üstünde bir oyun oluşturamasa bile oyunun sorunsuz kalmasını sağlayacak düşük kare hızı telafisi (LFC) adı verilen bir teknoloji de içereceklerdir. Şirket, yaklaşık 300 ekranın zaten FreeSync Premium marka bilinci almaya hak kazandığını söylüyor.

AMD aynı zamanda FreeSync 2 HDR katmanını yeniden markalaştırıyor. İleride, 120Hz ve Full HD çözünürlüğü korurken HDR görüntü çıkışı sağlayabilen tüm monitörler, şirketin yeni FreeSync Premium Pro markası için uygun olacaktır.

Hareketle AMD’nin artık üç FreeSync’i var katmanlar – tıpkı NVIDIA’nın üç G-Sync katmanı olduğu gibi. Ve birbirlerine bire bir eşdeğer olmasalar da, çok fazla örtüşme var. Örneğin, hem AMD hem de NVIDIA’nın en yüksek sertifikaları artık bir monitörün HDR özellikleriyle açıkça ilgilidir. Bu, teknoloji söz konusu olduğunda AMD’nin performans düzeylerini daha iyi garanti etmesine yardımcı olmalıdır.

Yorum yapın