Ameliyattan Korkuyor Musunuz?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Bazı sağlık sorunları olan kişiler ameliyat olması gerekirken ameliyat olmaktan korkuyorum diye yakınır ve düşünür.

Aslında korkulacak hiç bir şey yoktur. Çevrenizdeki bazı kişilerin abartması sonucu etkilenmiş olabilirsiniz.

Tıp geliştiği için ameliyattan sonra eskisi gibi günlerce yatma gibi unsurlar artık tarih olmuştur. Çok büyük bir ameliyat olacak ki ancak yatak istirahati yapacaksınız.

Şuan ki ameliyatların çoğunda aynı günde işinize ve normal hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Ağrı sızı duymadan sadece ameliyat masasına yattığınızı ve uyandığınızda her şeyin bittiğini hatırlıyorsunuz.

Teknoloji gelişti tıp ilerledi kesinlikle korkulacak bir şey yok. Ameliyat olmazsanız ileride ameliyat olmanıza da gerek kalmayacak çünkü hastalığınız daha da ilerlemiş olacak artık ameliyatta sizi kurtarılamayacak.

Elbette ki ameliyattan sonra ağrı sızı olacaktır ameliyat olmaktan korkan arkadaşlara tavsiyem aklınızdaki tüm soru işaretlerini doktorunuza sorarak çözün.

Kimsenin lafına kulak asmayın doktorunuz size ne yapmanız gerektiğine dair yardımcı olacaktır. Ameliyat olduktan sonra iyi ki de olmuşum diyeceksiniz. Sağlığınız korkularınız dahil her şeyden önemlidir.

Yorum yapın