Among Us Mobil Platformda Birinciliğe Oturdu

2018 yılında piyasa çıkan Among Us ilk zamanlarda pek oyuncusu bulunmasa da geri bıraktığımız 2020 yılında bir hayli ünlendi. Apptopia verilerine göre Among Us 2020 yılının en çok indirilen mobil oyunları arasında birinci oldu. Pugb Mobileyi geride bırakarak birinciliğe oturan oyun hala günden güne ünlenmekte.

2020 yılının mobil platformunda liderliğe oturan Among Us hala liderliğini korumakta. Bildiğiniz üzere ülkemizde covid-19 adlı virüs bulunmakta ve virüsü kapmamak için bir çok kişi vaktini evde geçirmekte. Bu yüzden bir çok arkadaş beraber vakit geçirmenin yollarını aradı. Bir çok kişi sıkıcı vaktini eğlenmek için oyun oynamaya veya film izlemekle geçirdi. Virüs nedeniyle oyunlara büyük ilgi oluştu ve Among Us tam arkadaşlarla oynanabilecek eğlenceli bir oyundu. Çoklu oynanma özelliği sayesinde oyun mobil platformda liderliğe oturdu. Apptopia adlı şirketin açıkladığı verilere göre dünya çapında ünlenen Among Us dünyada 264 milyon kez indirme ile mobil platformda liderliğe oturdu.

2018 yıllarında ilgi görmeyen oyun Twich’in yayıncıları sayesinde ünlendi. Bir çok Twich yayıncısının ilgisini çeken oyun, yayıncılar sayesinde 2020 yılında büyük bir ilgi görmesini sağladı. Ayrıca yarım milyara yakın oyuncu barındıran oyun Xbox Series S, Xbox One, ve Xbox Series X platformlarına yakın zamanlarda gelmesi planlanıyor. Among Us PC sürümü de mevcut fakat Steam gibi oyun platformlarından indirilmektedir.

Among Us Nedir Ve Nasıl Oynanır?

En az 4 kişi ve en fazla 10 kişi oynanmakta. çevrim içi çok oyunculu sosyal çıkarım oyunu olarak tanımlanmakta.

Oyun içerisinde oyuncular iki takıma ayrılmaktadır. Takımlardan biri crewmate diğeri ise impostor. Crewmate amacı ise oyun içerisinde bulunan görevleri yerine getirmek ve oyunu kazanmaktır. Impostor görevi ise crewmate takımının görevleri bitirmeden onları bir an önce öldürmektir. Kısaca oyun vampir köylü oyununa benzemektedir. Köylüler crewmate, vampirler ise Impostor olarak adlandırabiliriz.

Mobil için sistem gereksinimleri;

  • 4.4 sürümüne sahip android telefonlar oynayabilir.
  • iOS için ise 10.0 sonrası oynayabilir.

PC sürümü için sistem gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8 veya Windows 10
  • İşlemci: Intel Pentium 4
  • RAM: 1 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 510
  • DirectX: Sürüm 10
  • Depolama: 250 MB

Yorum yapın