Andorid Cihazdan Bilgisayara Veri Aktarımı

Pek çok kişi android cihaz ile PC arasında olan bağlantıyı USB girişlerini kullanarak oldukça kolay kurabilmektedir. Fakat bu yazımızda biraz daha farklı bir konudan bahsedeceğiz.

EKRANIM KIRILDI VE ÇALIŞMIYOR

Elbette ki dokunmatik cihazların pek çok avantajı bulunurken, dezavantajları da bulunmuyor değil. Örnek olarak, ekranı kırılmış ve çalışmayan bir ekran a sahip olan android cihazdan, verileri USB yolu ile direkt almak mümkün olamayabiliyor. Çünkü gerekli kablolu bağlantıyı yapsanız bile telefondan onay vermediğiniz durumda, veri aktarımı yapmak mümkün olmamaktadır. Bunun için ise şu adımlar izlenebilir.

VNC PROGRAMI İLE

Dokunmatik ekranı kırılmış ve ekranı çalışmayanların, bir VNC programı temin etmesi gerekiyor. Google Play Store içerisinde pek çok güvenilir VNC programı ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulmaktadır. Bunun için de hem bilgisayarınızda hem de android cihazınızda bulunması bağlantının gerekleri arasında.

Bu program ile andorid cihazınızın ara yüzünü bilgisayarınıza kolaylıkla aktarabilir ve verilerinizi güvenli bir şekilde ele alabilirsiniz. Eğer ki ekranın kırılma derecesi programı yüklemenize izin vermiyor ve bilgisayar ile arasında bulunan bağlantıyı kuramıyorsanız, tek çareniz kalıyor o da elbette ki ekranı güvenli bir teknik servise yaptırmanız olacaktır.

DİKKAT!

Cihazınızın kendi teknik servisi, verilerin ele geçirilmesi durumunda diğer amatör servislere göre daha güvenilir olacağından, tercih edilirken dikkat edilmesi gerekiyor. Diğer android konuları için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Yorum yapın