Andorid Cihazınız İçin Rapor Gönderin

Son yıllarda kullanıcı hedef kitlesi oldukça geniş bir alana yayılan android sistemi, kullanımı oldukça kolay ve eğlenceli bir hale getirmektedir. Elbette ki bazı kullanıcılar, kullanım esnasında bir takım sorunlar yaşıyor olabilir. Bu durumda da, Google’a gönderdiğiniz geri bildirimler ile birlikte hizmetlerin sizler için daha iyi bir hale getirilmesini sağlayabilirsiniz.

Her ne kadar tüm cihazlar için aynı işlemler gerçekleştirilmese de, genel olarak android cihaz kullanıcıları, Google’a geri bildirim gönderebilmek için şu adımları izleyebilirler. Gönderilen bu raporlar dahilinde, sizlere sunulan hizmetlerin daha iyi bir hale gelmesinde yardımcı olabilirsiniz.

Android 6.0 için geri bildirim gönderme

  • Cihazınızın ayarlar kısmını bu işlem için kullanabilirsiniz
  • Ayarla kısmına gelerek, içeriğe ulaştıktan sonra en alt kısımda yer alan tablet ya da telefon hakkında butonunu geri bildirim göndermek için kullanabilirsiniz. Hakkında butonu dokunulduktan sonra, cihazla ilgili bildirim gönder butonu kullanılarak, geri bildirim açıklamanızı yapabilirsiniz.
  • Bununla beraber, sistem günlüklerinizi eklemek adına, günlükleri dahil et kutucuğu işaretlenmesi gerekmektedir. Sorunu bildirmeniz durumunda bu günlükler, teknik sorunun Google’a daha iyi yardımcı olmasını sağlayacaktır.
  • Daha sonra gönder butonu kullanılarak işlem tamamlanacaktır.
  • İşlemin tamamlanması, sistem bilgilerinin gönderilmesi için ise, cihazınıza tanımlı olan e-posta ile oturum açmış durumda olmanız gerekmektedir. Böylelikle Google sizlere daha iyi bir hizmet sunabilecektir.

Yorum yapın