Android Cihazlarınızı Hızlandırın

Bazı dönemler android cihaz kullanıcıları pek çok özelliğinden memnun kalsalar da, maalesef cihazların yavaşlaması kullanıcıların korkulu rüyaları arasında yerini almış durumda. Sizlerin de bildiği gibi android cihazlarda pek çok farklı animasyon geçişleri kullanılmaktadır. Bu da sürümün yükselmesi ile birlikte sürekli değişim halinde olan geçişler arasında. Eğer ki kullanılan model, yeni ve son teknoloji olarak üretilmemiş ise maalesef bu geçişler telefonların yavaşlamasına sebep oluyor.

Örneğin, ilk sürüm olan Android cihazları ve birkaç model sonrasında da modellerin şu an oldukça yavaş olduğunu görebiliyoruz. Bu da animasyon geçişlerinden kaynaklanan sorunlar arasında yer alıyor. Elbette ki 3 sene öncesinde alınan bir cihaz ile 2016- 2017 üretimi olan cihazların karşılaştırılması mantıklı olmasa da, animasyon geçişlerini kapatarak, bir rahatlık oluşturabilirsiniz.

ANİMASYONLARI NASIL KAPATIYORUZ?

Animasyon ayarları, aslında direkt olarak sunulan ayarlar arasında yer almadığından, pek çok kişi bu ayarlar hakkında bilgi sahibi değil. Bu sebepten dolayı ilk olarak geliştirici seçeneklerini aktif hale almamız gerekmektedir.

Cihazınızın ayarlar menüsü kullanılarak, cihaz hakkında kısmından cihaz numarasına ulaşmanız gerekmektedir. Cihaz numarası üzerinde 5 defa bas çek komutu verilerek geliştirici ayarları aktif hale getirilmesi gerekmektedir.

GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ

Daha sonra geliştirici seçeneklerini açarak, geçiş animasyonu ölçeği olarak karşınıza çıkan seçenek üzerinden animasyon geçişlerini kapatabilir, değiştirebilirsiniz. Kapatmak istemiyorsanız eğer, hızını değiştirerek, 0.5x ya da 1x şeklinde ayarlayabilir, telefonunuzun hızını tekrar kontrol edebilirsiniz.

Yorum yapın