Android Güncelleme Yapamıyorum

Güncelleme işlemleri, akıllı telefon ya da tablet cihazlarının, en son sürümü haline getirilmesi olarak tanımlanabilir. Bu güncellemeler ile birlikte temalar, kullanılan andorid uygulamaların içeriklerinde yenilikler gibi faydaları bulunmaktadır. Elbette ki bu güncellemeler oldukça kolay alınabilse de, bazı durumlarda sürüm güncelleme işlemlerine olanak verilmemektedir.

Eğer ki sürümleri son haline getiremiyor ve bir takım sorunlar yaşıyorsanız, bunların bazı sebeplerinin olması mümkündür.

Yeterli Depolama Alanı Yok

Bu sebeplerin en başında, güncellemelerin yüklenebilmesi için yeterli depo alanının olmadığı yer almaktadır. Gayet normal olarak indirilecek olan güncellemeler için belirli bir depo alanına ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer ki bu depo alanı mevcut durumda değil ise maalesef güncellemeler kurulamayacaktır.

Önbellek Verilerini Temizleme

Güncellemeleri başarı ile tamamlayabilmek için, ön belleğe alınmış olan verileri temizlemeniz gerekmektedir. Bu verilerin temizlenmesi, telefon ya da cihazınızda yer alan kişiler bilgilere her hangi bir etkisi olmayıp, kişisel bilgilerinizi silmek gibi bir problem teşkil etmeyecektir.

  • Yine cihazınızın ayarlar bölümünü kullanarak, bu işletimi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ayarlar kısmı kullanılarak, depolama alanı ve önbelleğe alınan veriler butonu kullanılarak, verileri temizlemek istediğinizi işleme alarak, temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Şimdi ise tekrar güncelleme işlemleri işleme alınabilir.
  • Eğer ki halen depo alanı yetersiz uyarısı alıyorsanız, cihazınızda kullanılmayan android uygulamaları kaldırmanız gerekebilir. Halen uyarı aynı şekilde devam ediyorsa, cihazınızda görünmeyen fakat depo alanına etki eden virüslerin olduğu mümkün olabilecektir.

Yorum yapın