Android Q, Qr Kodlarıyla Wi-Fi Paylaşımını Getiriyor

Arkadaşlarınız Wi-Fi ağınızı paylaşmak ister misiniz? Şimdi onlara şifreniz yerine bir QR kodu gönderebilirsiniz.

Çarşamba günü, Pixel kullanıcıları Google’ ın mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümü olan Android Q Beta 1’de ilk adımlarını attılar .

Android Q , gizliliği ve güvenliği artırmaya yönelik önlemlere ek olarak birçok yeni özelliğe de sahip. Güncellenen işletim sistemi, diğerlerinin yanı sıra yeni kamera yetenekleri, daha hızlı uygulama başlatma ve katlanabilir ekran desteği içerir.

Pixel kullanıcıları yazılıma dalmaya devam ettikçe, Paskalya yumurtaları gün ışığına çıkıyor. En yeni özellikler arasında daha kolay Wi-Fi paylaşımı ve Bildirim Bell’i içeren QR kodları bulunur, böylece alarmların en üstünde yer alabilirsiniz.

QR code özelliği, arkadaşınız Wi-Fi’nize giriş yapmak istiyorsa, uzun bir parolayı iptal etme ihtiyacını ortadan kaldırır. Bunun yerine, Ağ ve Wi-Fi’yi açıp Wi-Fi’ye dokunun. Oradan ağınızı seçersiniz. Unut simgesinin yanında, diğer cihazın taraması için QR kodunu oluşturacak bir Paylaş simgesi göreceksiniz. Android Yetkili , Android Q’nun, kodu girmeden önce bir şifre, PIN veya parmak izi ile doğrulamanızı gerektirdiğini belirtti .

Bildirim Bell özelliği yalnızca yeni bildirimlerin yanında görünür ve sabah uyarılarını ayrıştırmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Android Yetkilisi, simgenin 30 saniyeden fazla sürdüğünü bildirdi.

Android Q’yu denemek istiyorsanız, beta programınıza Google hesabınızla katılabilirsiniz. Diğer seçenek biraz daha karmaşıktır ve Google’dan indirdikten sonra sistem resimlerinin yanıp sönmesini gerektirir.

Yorum yapın