Android Telefonlarda Numara Engelleme

Hepimiz zaman zaman bazı numaraların bizi aramamasını istiyoruz. Bu makalede android telefonlardan numara engelleme nasıl yapılır öğrenmiş olacaksınız , akıllı telefon deyince akla hemen ios ve android işletim sistemleri gelir.

Biz bu yazımızda android için anlatım yapmış olacak olsakta eğer istek olursa ios için de numara engelleme anlatımı yapabiliriz. Böyle bir istek durumunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Android Telefonlarda Numara Engelleme

Android telefonlarda numara engelleme için iki farklı yol vardır , birinci yol daha önce konuşmuş olduğunuz kişiler için hızlı bir engelleme yoludur , ikinci yol ise daha önce konuşmamış olsanızda rehbere kayıt etmiş olduğunuz birini engellemeyi sağlar.

1. Yol : Arama Geçmişinden Engelleme

Rehberinize girin , üst menüde arama kaydı yazan kutucuğa tıklayın , açılan listeden engellemek istediğiniz lişiyi bulun ve isninin üzerine basılı tutun , yukarıda çıkmış olan 3 nokta simgesine(ayarlar) tıklayın , açılan pencerede “otomatik reddetme kistesine ekle” yazan kısma tıklayın.

2. Yol : Rehberden Engelleme

Rehberinizden kişiler bölümüne girin , sağ tarafta 3 nokta(ayarlar) tıklyaın , arama kısmına girin çıkan bölümde arama reddetme’ye girin , açılan pencerede otomatik reddetme modu kısmından gelen bütün aramaları reddedebilir ya da otomatik reddedilecekler listesinden engellemek istediğiniz kişilerin numarasını ekleyebilirsiniz.

Yorum yapın