Android Veri Kullanımı Kısıtlama

Pek çok kişi internet paket aşımlarından dolayı şikâyetçi. Hele ki bir de 4.5 G özellikli telefonlar kullanılmaya başladıktan sonra, veri kullanımı bir türlü durmak bilmiyor öyle değil mi? Eski dönemlerde 2 GB internet kullanım kotanız sizlere rahatlıkla yeter iken, artık 4.5 G özelliği ile birlikte ortalama 3 ile 4 GB kadar kota ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu durumda da paket aşım tutarları faturalara yansıtılırken, kullanıcılar için bazı problemler teşkil etmektedir. Sizler de veri kullanımı kısıtlama özelliğini kullanarak, bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

VERİ KULLANIMI KISITLAMA

Cihazınızda bulunan veri kullanımını, belirli bir miktara kısıtlamak için bu özellik kullanılabilmektedir. Bu işlem ise birkaç kolay adım ile gerçekleştirilebilecektir.

  • Cihazınızın ayarlar kısmına giriş yapınız.
  • Bu menü üzerinden, veri kullanımı ve hücresel veri kullanımı butonu kullanılarak ayarlara giriş yapılır.
  • Daha sonra veri kullanım uyarısı butonuna dokunarak, kısıtlamak istediğiniz miktarı girmeniz gerekiyor. Örneğin; x MB ile y GB arasında geçiş yapmak istiyorsanız, belirtilen miktarları girerek onaylamanız gerekmektedir.
  • Daha sonra ise ayarla butonu kullanılarak işlem tamamlanması gerekiyor.

VERİ KULLANIM BİLDİRİSİ

Belirtilen kotaya kullanım ulaştıktan sonra ise mobil cihazınıza bir bildirim gelecektir. Sizler de bu durumda, kota miktarınızın ne kadar kaldığı konusunda bilgilendirilmiş olarak, kotanızın dışına çıkmak konusunda bilgi almış ve kullanımı durdurmuş olacaksınız.

Yorum yapın