Android’de Hücresel Veri Kullanımı ve Kontrol

Mobil cihazlarda, tablet ve android işletim sistemine sahip diğer cihazlarınızda, hücresel veri kullanımına ilişkin bazı bilgilere sahip olmak, sizlere yardımcı olabilecektir.

Eğer ki, sim kartınıza ait ne kadar hücre veri kullanımının gerçekleştiğini öğrenmek istiyorsanız, birkaç kolay adım ile bu bilgilere ulaşabilmeniz mümkün olabilecektir.

  • Cihazınızın ayarlar bölümü kullanılarak, veri kullanımı hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.
  • Ayarlar, veri kullanımı ve daha sonra da hücresel kısmının alt bölümünde yer alan bilgiler ile birlikte, toplamda ne kadar veri kullandığınıza ait bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • Eğer ki grafik şeklinde ve daha ayrıntılı bir şekilde bilgilere ulaşmak istiyorsanız, hücresel veri kullanımı butonu kullanılarak işlem gerçekleştirilebilir.
  • Böylelikle cihazınızda, haritalar, andorid sistemi, android uygulamalar gibi pek çok bölgeye ne kadar veri kullanıldığı detaylı olarak sizlere sunulacaktır.
  • Dönem dönem veri kullanım detaylarına ise yine orada yer alan aşağı ok simgesi ile ulaşılabilecektir. Böylelikle hangi dönem ne kadar veri hangi uygulama için kullanılmış öğrenilebilecektir.

Veri kullanımını azaltmak için elbette ki bazı püf noktalar bulunabilmektedir. Pek çok kişi, mobil verilerinin çok ciddi şekilde kullanıldığını söylemekte ve bunların kendi isteği dışında olduğunu dile getirmektedir.

VERİ AŞIMI HAKKINDA

Bildiğiniz gibi, yazılım ve sistem güncelleme için bazı zamanlar ciddi ölçüde kullanım tutarı ortaya çıkmaktadır. Dikkatten kaçan güncellemeler mobil veri bağlantılınız ile gerçekleştiği durumda, paket açımları meydana gelmektedir. Bunun için güncellemeleri sadece WİFİ bağlantısı olduğunda al özelliği kullanılarak, tedbir alınabilir. Diğer yazımızsa ise veri kullanımı kısıtlama hakkında bilgiler vereceğiz.

Yorum yapın