Apex Legends’dan Büyük Başarısı Nedir?

Battle Royale’in son yıllardaki en popüler oyun türü olduğu bir gerçek. Milyonlara ulaşan oyuncu kitlesine sahip yapımlar, sadece konsol ve PC’lerde değil, aynı zamanda mobil platformlarda da karşımıza çıkıyor. Son dönemde battle royale türünde Fortnite ve PUBG’nin ön plana çıktığına şahit olmuştuk. Birçok kişi, rekabetin bu ikili arasında olacağını ve bir süre sonra da türün yavaş yavaş ilgiyi kaybederek yerini yeni oyun türlerine bırakacağını düşünüyordu. Fakat oyun piyasasında adeta bomba etkisi yaratan Apex Legends ile dengeler büyük ölçüde değişiyor.

Apex Legends, hiç beklenmedik bir anda piyasaya sürülen bir yapım. Buna rağmen oldukça rafine ve sorunsuz bir deneyim sunan oyun, kısa sürede ilgi odağı haline geldi. Temel olarak türün özelliklerini içinde barındıran oyun, kendine has özellikleriyle PUBG ve Fortnite’dan ayrılmayı başarıyor. Karakterlerin birbirinden farklı özelliklerinin olması ve takım oyunu deneyiminin diğerlerine göre daha iyi yaşatılması, oyunun en önemli artılarından. Ayrıca iyi grafiklere sahip olan Apex Legends, görsel anlamda da oyuncuları tatmin etmeyi başarıyor. Oyun dünyasına damga vurmuş yapımlardan biri olan Titanfall’un evreninde geçen Apex Legends, bu özelliğiyle de Titanfall severleri yeni bir oyunda buluşturmasıyla ön plana çıkıyor.

Apex Legends’in Büyüme Hızı Şaşırtıyor

Henüz çıkışının üzerinden çok fazla zaman geçmeyen Apex Legends, daha şimdiden büyük bir başarıya imza atmış durumda. Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre oyuncu sayısı 50 milyonu aştı. Yapımcı ekip, oyuncuların kendilerine verdiği destekten çok memnun olduklarını ve gelecekte oyunculara neler sunacaklarını açıklamayı heyecanla beklediklerini belirtti.

Apex Legends hit 50 Million players worldwide! We are humbled by all your support and can’t wait to show you what’s next. pic.twitter.com/QTDH57lfvB

– Apex Legends (@PlayApex) March 4, 2019

Oyunun yapımcısı Respawn Entertainment’in, oyuncuların ilgisini koruyabilmek ve oyuncu sayısını artırabilmek adına oyuna büyük yenilikler eklemeye hazırlandığı biliniyor. Oyuna daha fazla içerik eklemek için kolları sıvayan şirketin ne gibi güncellemeler yapacağı ise henüz duyurulmuş değil.

Apex Legends’in 50 milyona ulaşması büyük bir başarı olsa da, rakip oyunlarla karşılaştırdığımızda halen gidilecek uzun bir yolun olduğu görülebiliyor. Oyunun en büyük rakibi Fortnite’ın toplam oyuncu sayısının 200 milyonun üzerinde olduğu biliniyor. Öte yandan Fortnite’ın çok uzun süredir piyasada olduğunu ve mobil platformlarda da boy gösterdiğini hatırlatmak gerek. Apex Legends ise şimdilik sadece konsollarda ve PC’de karşımıza çıkıyor. Başarılı bir büyüme hızına sahip olan oyunun gelecekte Fortnite’ın tahtını ele geçirmesi işten bile değil.

Yorum yapın