App Store’da En Çok İndirilen Oyun Nedir?

Corona virüsün dünyada yayılmasıyla beraber en çok oynanan oyun olan Plague Inc, Apple Store’da da en çok indirilen oyun oldu. Oyun, Türkiye’de de çok kişi tarafından indirilmiş durumda.

Corona virüsün dünyada her yere yayılması ile beraber tekrar popüler olan Plague Inc, Apple Store’da en çok indirilen oyunlar arasına girdi. Oyun, Türkiye’de 2,99 TL’den satışa sunuluyor. Corona virüsünün yayıldığı ilk zamanlardan beri Ndemic Creations‘ın geliştirdiği oyun olan Plague Inc. de en çok indirilen oyunlar arasına girdi.

Yeni virüs ortaya çıkararak dünyayı yok etmeye çalıştığımız ve eğlenme amaçlı olan oyun, virüsün yayılmasıyla beraber çok ciddiye alınmaya başlamıştı.

8 yıl önce, 2012 senesinde çıkarılan Plague Inc’i ilk çıktığı zamanlarda oynamayan yada oyunu tekrar oynamak isteyen kişiler bu oyunu tekrar daha yükleyip oynamak istediler. Ndemic Creations‘un geliştiriciliğini yaptığı oyun, App Store‘da hem de Google Play Store‘da en çok indirilen oyunlar arasında yer aldı.

Plague Inc., herkes tarafından indirilmeye başlandı, Apple App Store’da ücretli kısımda en çok yüklenen ücretli oyun haline gelmiş durumda. Bu oyunda virüsün evrelerini ve gelişimini yönettiğimiz oyun, yurtdışında 0,99 dolardan satıştayken, ülkemizde 2,99 TL’den satın alabiliyorsunuz.

Virüsü kontrol etmeyi gerçekçi gibi ortaya koyuyor ve bu durum günümüzdeki virüsün geldiği hali tam anlamıyla yansıtıyor. Oyunda devletler virüsün yayılmasını durdurmaya çalışırken oyuncu, virüsü daha da geliştirerek bu tedbirlere karşı bir strateji geliştirmeye çalışıyor.

Şimdiki gibi ortaya çıkan Ebola virüsü zamanında da benzer biçimde etkilenmişti. Bu oyunun tekrar yüklenme sayısı, Ebola virüsü zamanında 1,5 kat artış sağlamıştı. Plague Inc. teması, oyunun Çin’de yasaklanmasına neden olmuştu.

Çin’de oyunu tekrar oynamak isteyen oyuncular için bu oyuna erişimleri engellendi. Fakat oyunun geliştiricileri, paylaştıkları bir blog yazısında Çin’in Merkezi Siber İşler Komisyonu Ofisi ile beraber çalışıldığını ve oyunu tekrar Çin’de oynanması için zaman harcadıklarını söylediler.

Yorum yapın