Apple 2014 Planı iPad Maxi

Apple’ın 2014 yılında piyasaya sürmesi beklenen yeni cihazı hakkında dedikodular dolanmaya başladı. 12.9-inç’lik ‘iPad Maxi’ ile ultrabookların ve küçük dizüstü bilgisayarın yerini almayı planladığı söyleniyor. 2014 de piyasaya sürülmesi beklenen cihaz ile ilgili haber Apple’ın tedarikçileri tarafından sızdırılmış. Daha iyi pil ömrü ve büyük ekran boyutu ile ultrabooklarla yarışması bekleniyor.

2010 yılında iPad’in tanıtıldığı günden beri grafiği sürekli yükselen tablet pc grafiğine bakacak olursak Apple’ın pazardaki yerini sağlamlaştırabilmesi adına tablet pc ürün gamındaki iPad ve iPad mini ürünlerine alternatif çıkartabileceği fikri kesinlikle mantıklı ancak bu ürünün adının maxi olarak adlandırılmayacağına eminim Büyüyen ekran ile birlikte “büyümesi” gerekenler de beklentileri karşılayabilmeli. Madem daha çok vakit geçirilecek ve ultrabook pazarını hedefleyen bir ürün olacak, gerek yazılımsal gerek donanımsal olarak bazı standartları karşılayabilmeli. iPad’in ne kadar yeterli olduğu ortada ancak hala PC lerde yapılabilen her şey tam olarak iPad ile de yapılabilir demek doğru olmaz.

Bu ve yakın geçmişte paylaşılan dedikoduların gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilmiyoruz fakat 2014’ün Apple takipçileri için oldukça heyecan verici bir yıl olacağını şimdiden öngörebiliyoruz.

Yorum yapın