Apple, Caltech’in Wifi Patentlerini İhlal Ettiği İçin 838 Milyon Dolar Ödemek Zorunda

California Teknoloji Enstitüsü (CalTech) Apple ve Broadcom’a göre 1.1 milyar dolarlık jüri kararı kazandı Reuters ve diğer kaynaklar. 2016 yılında ilk federal mahkemeleri vuran bir durumda, CalTech, Apple’ı 2012’den itibaren tüm iPhone’larda patentlerinin dördünü ihlal eden Broadcom WiFi çiplerini kullanmakla suçladı. Jüri, Apple’a tek başına 838 milyon dolar veya cihaz başına yaklaşık 1,40 dolar ödemesini emretti – – ihlal eden fişleri kullanan yaklaşık 598 milyon gadget’a kadar çalışıyor.

Apple, temyiz etmeyi planlıyor ve daha önce bir “alt parti” olduğunu söyledi. ama sadece Broadcom’dan satın aldım. Teknoloji, 802.11n ve 802.11ac WiFi standartları için hayati önem taşıyor, ancak mucidi patentlerin (veri iletim teknolojisiyle ilgili) orijinal olarak WiFi için tasarlanmadığını söyledi.

Broadcom, önemli bir Apple tedarikçisi olmaya devam ediyor kısa bir süre önce, yaklaşmakta olan iPhone’lar ve diğer ürünler için fiş sağlamak üzere 15 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladı. CalTech’in diğer cihaz üreticilerinin peşinden gidip gitmeyeceği hala görülüyor, ancak Reuters’e “insan bilgisini genişletme misyonunun ilerisinde fikri mülkiyetini korumaya kararlı olduğunu” söyledi.

Yorum yapın