Apple, İphone Se2 İçin Parçalarını Depoluyor

Apple’ın yeni giriş seviyesi telefonu iPhone SE2 hakkında son zamanlarda etrafta birçok dedikodu dolanıyordu. Teknoloji devi Apple’ın bu telefon için gerekli parçaları bu aydan itibaren depolamaya başlayacağı öğrenildi.

Geçen yıl iPhone satışlarından istediğini pekte alamayan şirket bu satışları yükseltebilmek adına yeni bir iPhone SE üretme fikri üzerinde duruyordu. Tüketiciler telefonun ilk versiyonunu oldukça sevmişti ve ikinci versiyonu, şirketin yeni müşteriler çekmesini sağlayabilir.

5G ve birçok yeni teknolojilerle birlikte gelecek yılda çıkacak olan Apple modellerinin toplamda 100 milyondan fazla satılacağı tahmin ediliyor. Diğer taraftan şirket, piyasada daha düşük fiyatlı bir telefonun bulunmasını istiyor. Çinli bir kaynağın haberine göre Amerikalı şirket, yeni iPhone SE2’ler için gerekli parçaları Aralık ayında tedarik etmeye başlıyor.

Çinli kaynağa göre Amerika merkezli firma, bu aydan itibaren ihtiyaçları olan parçaların depolanmasına başlayacak. Bu da telefonun tasarımının artık çok büyük ihtimalle kesinleştiğini ve ancak ufak tefek değişiklikler yapılabileceğini gösteriyor. Haberin devamına göre Apple bu telefonunu önümüzdeki üç ay içerisinde resmi olarak açıklayacak.

Iphone Se2’Nin Olası Özellikleri

iPhone SE2 için hiçbir bilgi şu anda kesinleşmiş değil fakat elimizdeki bilgilere göre telefonun olası özellikleri şu şekilde.

  • İşlemci: A13 Bionic çipseti
  • RAM: 3GB LPDR4X
  • Depolama: 64/128 GB
  • Renk seçenekleri: Gri, kırmızı, beyaz

Telefonun fiyatının ise 399 dolardan başlaması bekleniyor.

Diğer modellere göre daha uygun fiyatlı olacak olan bu modelde 5GB modeminin bulunması beklenmiyor ancak Apple bu konuda her an bir sürpriz yapabilir. Apple, 5G teknolojisi için çok ciddi Ar-Ge yatırımı yapmıştı. Bir şekilde daha ucuz bir modem üretmeyi başarabilir.

Yorum yapın