Apple Sızıntının Ana Kaynağı Haline Geldi

Steve JOBS döneminde firma içerisinde büyük bir otoriter rejimin baş gösteriyor olması sebebiyle pazara çıkacak olan herhangi bir ürün hakkında Lansman gününe kadar hiçbir bilgi dışarıya sızdırılamıyor idi. Bu durumda Apple için büyük bir reklam haline geliyor ve dedikodu ürünlerin kullanıcıları meraklandırmasını sağlıyordu.

Ancak Tim COOK önderliğinde yoluna devam etmeye çalışan Apple artık çok değişti. Tanıtımlardan önceki haftalarda pazara yavaş yavaş sızdırılan bilgiler sonucunda tanıtım günü gelmeden Pazar çıkacak ürünlerin neredeyse tüm detaylarına hakim hale geldi. Bu durumda alışılagelmiş Apple tanıtımlarının daha az dikkat çekmesine sebep olmaya başladı.

Bu konuda bir araştırma yapan özel bir firma ise oldukça ilginç bir ayrıma ve sonuca ulaştı.
Apple Merkezi Birim çalışanları ile görüşen Arc Technich sitesi firmanın Uzak Doğu Merkezli elemanlarından oldukça sıkıntılı olduklarını gözlemledi.

Malumunuz Apple firması tasarım ve düzenlemeleri Amerika merkezli olarak yaptıktan sonra üretim bandına girmesi için Çin merkezli Foxcomm firmasına gönderiyor ve burada ürünlerin üretimi ve birleştirilmesi yapılıyor. Bu noktada da üretim aşamasında birçok personel ve işçi yeni ürünler hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar.

İşte sızıntı da genellikle bu üretim tesislerinde çalışan personeller tarafından yapılıyor gibi görünüyor.

Yorum yapın