Apple Watch 6 Sayesinde Hayatınız Kurtulabilir!

Apple Watch 6 büyük olasılıkla Eylül ayında tanıtılabilir. Apple yeni çıkaracağı akıllı saati için daha fazla hayat kurtarmak üzerine özelliklerde çalışıyor. Apple Watch 6 Sayesinde Hayatınız kurtulabilir!

Kısa süre içinde Apple Watch dünyada en çok satılan akıllı saat oldu ve giyilebilir teknoloji bölümü şirketin en çabuk büyüyen sektörü haline geldi. Apple Watch tüketicileri saatin kalp atış özelliğinin hayat kurtardığını söylediler.

Apple gerçek hayatta saati kullanan kişiler tarafından hazırlanan video ile yayınladı. Gösterilen videoda Apple Watch’un insanların hayatları üzerinde nasıl etkili olduğunu görüyoruz. Apple gösterdiği video ile birlikte WatchOS 5.1.2’yi yayınladı ve EKG modülünü etkinleştirdi.

Apple Watch’un EKG modu sayesinde Atriyal Fibrilasyon özelliğiyle kalp ritim bozukluğunu fark ettiğinde kullanıcıları uyarıyor. Anlık kalp atışı 20 ila 100 bpm hızı aralığında olduğunda EKG kullanıcılara net olmayan sonuçlar veriyor kullanıcılara.

Kullanıcıların hayatlarını diğer özelliği ise düşünce uyaran sensör. Apple Watch 4 ve Watch 5 kullanıcıların düştüğünü anladığı anda yüksek bir sesle alarm çalıyor. Kullanıcının bilinci yere düştükten sonra yerindeyse alarmı kapatabilir fakat bilinci kapalıysa saat olayın olduğu en yakın yerdeki sağlık ekiplerine haber gönderiyor bu sayede hayat kurtarmış oluyor.

Apple Watch kanımızdaki oksijen seviyesini ölçebiliyor. Ölçükten sonra ekrandaki gösterilen değer %80’in altında kaldıysa kullanıcıda kalp veya beyin rahatsızlığı olması muhtemel. Bu olayda Apple Watch kullanıcıları için çok önemli bir olay. Çünkü değerlerin bu kadar düşük çıkması solunum yetmezliğine sebep olabilir.

Apple’ın WatchOS 7 de sunacağı kesin gibi fakat bu sürümün eski saatlere gelip gelmeyeceği şimdilik belirsiz. Apple Watch 6’ya özel olabilir. Ek donanım gerektirip gerektirmeyeceği şuan için belli değil yeni model çıkınca öğrenebiliriz.

Yorum yapın