Apple’dan Heyecan Veren Yeni İmac Patenti

Apple’ın ikon haline gelmiş bilgisayarı iMac, uzun yıllardır büyük bir değişim geçirmiyor. Diğer cihazlarında önemli değişimlere giden Cupertinolu teknoloji devi Apple, iMac’ın tasarımında çok küçük değişiklikler yapmakla yetiniyor. Şirketin ortaya çıkan patenti ise Apple’ın yeni iMac konusunda çok çılgın bir tasarım fikri olduğunu gösteriyor.

Yeni İmac Tasarımı Tamamen Farklı Olabilir

Patentte görülen tasarımın tek parça cam üzerine yapıldığı dikkat çekiyor. Ekrandan uzanan ve aşağı doğru kıvrılan cam tasarım, bilgisayarın gerekli tüm birimlerini üzerinde taşıyor. Alt kısma gelindiğinde burada klavye ve klavyenin iki yanında trackpad olduğu düşünülen bölümler yer alıyor. Burada iki ayrı trackpad’in mi olduğu yoksa farklı işlevlere sahip donanımların mı bulunduğu bilinmiyor.

Hepsi bir arada tasarımlı bilgisayarlar, kutudan çıktığında kullanıma hazır halde oluyorlar. Bu bilgisayarların kullanılabilmesi için herhangi bir ekstra ekipmana ihtiyaç duyulmuyor. Apple’ın bu yeni tasarımında ise bu anlayış farklı bir boyuta taşınıyor. Patentteki tasarımda tek parça halinde olan bilgisayarı kullanıma hazır hale getirmek ve bir yerden diğerine taşımak çok kolay görünüyor. Çünkü bilgisayarın tamamı tek parça cam üzerinde konumlandırılıyor.

Ortaya çıkan tasarım oldukça ilgi çekici ve başarılı görünüyor. Fakat patent aşamasında karşımıza çıkan tasarımların büyük oranda gerçeğe dönüşmediğini biliyoruz. Apple’ın böyle bir iMac’i gerçekten piyasaya sürüp sürmeyeceği henüz bilinmiyor. Yakın zamanda iMac Pro ile iMac’in tasarımında çok küçük değişikliklere giden Apple’ın yepyeni bir iMac piyasaya sürmesi için bir süre daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Yorum yapın