Apple’ın Gizemli Bir Eseri Ortaya Çıktı

Bundan yaklaşık 2 yıl evvel, ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın bir kablosuz şarj aygıtı geliştirdiği tez edilmişti. O devirlerde “AirPower” olarak isimlendirileceği söylenen eser, bilinmeyen bir nedenden dolayı ortadan kayboldu. Lakin bugün ortaya çıkan birtakım imajlar, Apple’ın yeni bir kablosuz şarj aygıtı geliştirdiğini düşündürtüyor. Üstelik eserin genel yapısı, iPhone 12 serisiyle ilgili bir iddiayı da takviyeler nitelikte.

9to5Mac takımı, hayli küçük halde tasarlanmış bir aygıta ilişkin görüntü paylaştı. Paylaşılan görüntüdeki eser, bir kablosuz şarj aygıtına aitmiş üzere duruyor. Lakin kelam konusu eser, Apple’ın geliştiriciler için tasarladığı bir kit de olabilir. Şu an için bunu bilmek pek de mümkün değil lakin görünüşe nazaran Apple, yeni bir şeyler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz devirlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, iPhone 12 serisinin art kasasında halka halinde bir mıknatıs kısmının olduğundan bahsetmiştik. Argümanlara nazaran bu kısım, iPhone 12’nin kablosuz şarj özelliğini sağlayacak, hatta Apple da buna uygun kılıflar tasarlayacaktı. Bugün gelen görüntü, bu argümanların gerçek olabileceğini düşündürüyor. Zira görüntüsü paylaşılan eser, iPhone 12 serisinin ardındaki dairesel yapıyla benzeri boyutlara sahip üzere görünüyor.

Tecrübeli bir Apple analisti olan Ming-Chi Kuo, bu yılın başlarında yaptığı bir açıklamayla Apple’ın yeni bir küçük kablosuz şarj aygıtı üzerinde çalıştığını sav etmişti. Kuo’nun açıklamalarına nazaran bu eser “AirPower Küçük” olarak isimlendiriliyordu. İşte görüntüsü paylaşılan eserin AirPower Küçük olması da beklenen. Lakin Apple tarafından bir açıklama yapılmadan, bu gizemli eserin ne olduğunu anlamak pek de mümkün değil.

Yorum yapın