Apple’ın Şifrelenmemiş E-Postaların Şifrelenmemiş Snippet’lerini Gösteren Catalina Hatasını Düzelttiği Bildiriliyor

Apple’ın şifrelenmemiş e-postaların şifrelenmemiş snippet’lerini gösteren Catalina hatasını düzelttiği bildiriliyor

Apple geçtiğimiz hafta macOS Catalina 10.15.3’ü yayınladı ve güncelleme, BT uzmanı Bob Gendler’e göre şifrelenmiş e-postalardaki bazı metinleri şifrelenmemiş gibi okumanıza izin verecek bir hatayı düzeltti. Uzun zamandır Mac hayranı olan Gendler, hatayı Temmuz ayında buldu ve geçen Kasım ayında halka açık bir şekilde yazmadan önce ancak şirket sorunu çözemedikten sonra Apple’a özel olarak açıkladı.

Apple, gelecekteki bir yazılım güncellemesinde sorunu çözeceğine dair Gendler’in orijinal gönderisinin zamanı. Görünüşe göre şirket tam da bunu yapmış gibi görünüyor, Gendler yeni bir yazı yazıyor, ancak Apple’dan Catalina’nın en son versiyonunun gerçekten hatayı ezdiğini onaylamasını istedik.

Hata muhtemelen etkileniyor şifrelenmemiş e-posta snippet’leri, Siri Önerileri için kullanılan bir bulması zor macOS veritabanı dosyasında bulunduğundan az sayıda kişi vardır ve bu e-posta snippet’lerini yalnızca çok özel koşullar altında görebilirsiniz. Bunlar, Kasım ayındaki hatayla ilgili makalemizden:

macOS, Apple Mail kullanmanız, Apple Mail’den şifreli e-postalar göndermeniz gerekiyor, zaten tüm sisteminizi şifrelemek için FileVault kullanmıyorsunuz, ve bu bilgileri aramak için Apple’ın sistem dosyalarının tam olarak nerede olduğunu öğrenin. Bir bilgisayar korsanı olsaydınız, bu sistem dosyalarına da erişmeniz gerekir.

Düzeltme, genel macOS 10.15.3 sürüm notlarında belirtilmez, ancak betalar için sürüm notları Gendler’e göre Catalina 10.15.3’te şifreli e-postaların Spotlight aramalarında artık görünmeyeceğini söylüyor. Bu, Apple’ın Gendler’in bulduğu gibi hataları önlemek için şifrelenmiş e-postaları endeksleme şeklini değiştirdiği anlamına gelebilir.

Gendler, kendi testinde, şifrelenmiş e-postaları almak için kullanılan veritabanı dosyasının artık olmayacağını gördü böyle yap. Gendler ayrıca son yazısında AppleCare Enterprise Destek’in düzeltmeyle ilgili olarak doğrudan iletişime geçtiğini söyledi.

Bu hata sizin için geçerli olmasa bile, Mac’inizi Apple’dan en son hata düzeltmelerini alacak şekilde güncellemeniz gerekir.

Yorum yapın