Arama Ağı Kampanyası – Alakalı Tıklamaların Sayısını Artırmak Nasıldır?

Arama ağı kampanyası ile ilgili bir soru aşağıda var. Soruyu gördüğünüzde de anlayacağınız gibi asıl tıklama sayısını artırmak için neler yapılması gerekiyor onu soruyor. Soruyu anlaması kolaylaştırmak için Emre diye birisi katılarak olay senaryolaştırılmış.

Emre, Arama Ağı kampanyasından elde ettiği alakalı tıklamaların sayısını artırmak için aşağıdaki stratejilerden hangisini uygulamalıdır?

  • Ortalama konumu ve tıklama oranı (TO) en düşük reklamlar için teklifleri yükseltmek
  • Tıklama oranı (TO) en düşük reklamlar için anahtar kelime listesini genişletmek
  • Yeni alakalı anahtar kelimeler eklemek ve tıklama oranı (TO) düşük anahtar kelimeleri kaldırmak
  • Tıklama sayısı ve tıklama oranı (TO) düşük alakalı anahtar kelimeler için teklifleri yükseltmek

Arama ağı kampanyası işleyişini düşündüğümüzde Google arama bölümünde arama yapanların aradıklarıyla alakalı reklamların gösterildiği reklam alanlarıdır. aşağıdaki ekranda görüleceği gibi “alışveriş” diye arama yaptığımda sayfanın en altında Reklam-www.pttaavm.com diye reklam çıkıyor. N11’in ve Ptt’nin reklam metninde “Alışveriş” kelimeleri geçtiği için alakalıdır diye kullanıcıya bu reklamı çıkarmış.

Arama Ağı Reklam Sonucu

Yeni alakalı anahtar kelimeler eklemek ve tıklama oranı (TO) düşük anahtar kelimeleri kaldırmak şıkkının seçilmiş olması gerekir. Yeni alakalı kelimeler ekleyerek ve TO (Tıklama Oranı) düşük yani bize ziyaretçi kazandırmayan kelimeleri kaldırmak doğru olacaktır.

Yorum yapın